FETÖ'nün darbe girişim

- Kocaeli'de soruşturma kapsamında 5 iş adamı daha gözaltına alındı - Bartın Üniversitesinin dekanları görevden alındı - Zonguldak'ta, şu ana kadar çeşitli kamu kurum ve kuruşlarında görev yapan 332 kişi görevden uzaklaştırıldı

FETÖ'nün darbe girişim
21 Temmuz 2016 Perşembe 20:08

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi soruşturması kapsamında 5 iş adamı gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, yürütülen soruşturma doğrultusunda Gebze ilçesinde 5 iş adamı daha hakkında gözaltı kararı alındı.

Polis ekiplerince yakalanan 5 şüphelinin, emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Soruşturma kapsamında, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ'ın da aralarında bulunduğu 6 iş adamı gün içerisinde gözaltına alınmıştı.

- Bartın

Bu arada Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının (YÖK) talebi doğrultusunda Bartın Üniversitesinde 7 dekanın görevden alındığı bildirildi.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından YÖK'ün, devlet ve vakıf üniversitelerindeki bütün dekanların istifasını istediği anımsatıldı.

Talimat doğrultusunda, Bartın Üniversitesinin 7 dekanının görevden alındığı kaydedilen açıklamada, "Görevden almaların ardından fakültelerin akademik ve idari işlemleri, yeni dekan atamaları yapılıncaya kadar Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan tarafından yürütülecektir" ifadesine yer verildi.

- Zonguldak

Zonguldak'ta, darbe girişimine ilişkin soruşturmalarda şu ana kadar, çeşitli kamu kurum ve kuruşlarında görev yapan 332 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı.

Alınana bilgiye göre, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca il genelinde yürütülen FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, emniyet güçlerince düzenlenen operasyonlar sürüyor.

Başarısız darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalarda şu ana kadar İl Emniyet Müdürlüğü, askeri birlikler, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 332 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×