FETÖ'den darbe girişimi

- İzmir Emniyet Müdürü Uzunkaya: - "(İzmir'de gözaltına alınanlar) Şu an 14 civarında, alınacaklarla 30'u bulacak daha da artabilecek"

FETÖ'den darbe girişimi

İZMİR (AA) - İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, bölücü terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında İzmir'de sürdürülen operasyonda hakkında gözaltı kararı bulunun tümgeneral, tuğgeneral, albay ve yarbayların, her rütbeden subayların bulunduğunu belirterek, "Şu an 14 civarında, alınacaklarla 30'u bulacak daha da artabilecek." dedi.

Emniyet Müdürü Uzunkaya, darbe girişimi sonrası İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun başlattığı soruşturmada kapsamında gözaltına alınan askeri personelin getirildiği İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne geldi.

Uzunkaya, hizmet binası önünde gazetecilerin soruları üzerine henüz bir açıklama yapmayacaklarını, operasyonun devam ettiğini söyledi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınacak olan askeri personelle bağlantılı kişiler ve destek verenler olduğunu aktaran Uzunkaya, bu çalışmaların tamamlanmasının sonrasında sağlıklı bilgilendirme yapacaklarını belirtti.

Uzunkaya, gözaltılarla ilgili bir soruya da "Hakkında gözaltı kararı bulunan tümgeneral, tuğgeneral, albaylar, yarbaylar var, her rütbeden subaylar var. Şu an 14 civarında, alınacaklarla 30'u bulacak, daha da artabilecek. Şu aşamada verebileceğimiz bilgi bu." yanıtını verdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×