FETÖ'ye ait üniversiteler, hastaneler, okullar kapatılıyor

Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'da 1 üniversite, 2 hastane, 59 okul, 38 dernek ve 4 vakıf kapatıldı

FETÖ'ye ait üniversiteler, hastaneler, okullar kapatılıyor
23 Temmuz 2016 Cumartesi 16:15

Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı tespit edilen 1 üniversite, 2 hastane, 59 okul, 38 dernek ve 4 vakıf kapatıldı.

Resmi Gazete yayımlanan Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'deki listede, Konya, Karaman, Aksaray, ve Afyonkarahisar'da ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitenin yanı sıra dernek, hastane, diyaliz merkezi ile vakıflar da yer aldı.

Buna göre, Konya'da 1 üniversite, 2 hastane, 1 diyaliz merkezi, 11 okul, 37 dernek, 4 vakıf ve 2 öğrenci pansiyonu kapatıldı. Aksaray'da 6 okul, Karaman'da da 3 okul ve 1 derneğin faaliyetlerine son verildi. Afyonkarahisar'da ise 39 okul ve 1 öğrenci yurdu kapatıldı.

Söz konusu dört ilde, 1 üniversite, 2 hastane, 1 diyaliz merkezi, 59 okul, 38 dernek, 4 vakıf ve 2 öğrenci pansiyonu ile 1 de öğrenci yurdu kapatıldı.

Öte yandan faaliyetlerine son verilen Mevlana Hastanesi ve Mevlana Üniversitesine polis ekipleri eşliğinde gelen yetkililer, demirbaş tespiti için çalışma yaptı. Ayrıca hastanenin 4 gündür hasta kabul etmediği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×