"FETÖ, eğitimde tuttuğu tüm mevzilerden sökülüp atılsın"

- Özel öğretim derneklerinden ortak açıklama: "Bu yapı (FETÖ) maalesef neredeyse bütün insan kaynağını eğitim sektörü kanalıyla elde etmiştir. Eğitim sektörünü temsil eden sivil toplum kuruluşları olarak kanaatimiz, milli eğitimi amacı dışına taşıyarak kendi çıkarları için yozlaştıran bu yapının, tuttukları tüm mevzilerden sökülüp atılmasıdır" - "Özel öğretim dernekleri, tüm şehit çocuklarının eğitim ihtiyacının karşılanmasında üzerilerine düşeni yerine getirecek"

22 Temmuz 2016 Cuma 19:39

ANKARA (AA) - Özel öğretim derneklerince, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) neredeyse bütün insan kaynağını elde ettiği eğitim sektöründen sökülüp atılması istendi.

Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Özel Eğitim-Öğretim Derneği (ÖZDEBİR), Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (ÖZKURBİR), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER), Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) tarafından yapılan ortak açıklamada, FETÖ'nün darbe kalkışmasının hedefinin milli varlık olduğu ifade edildi.

"FETÖ'cü teröristlerin önceliğinin, bu hedeflerine ulaşmalarına engel olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek" olduğu belirtilen açıklamada, "Sonrasında oluşan kaos ortamında ya devleti rehin almakta başarılı olacaklar ya da iç savaş çıkaracaklardı. Ama milletimiz de başkomutanları gibi dik durdu. Kurşunların, tankların üzerine koştu." ifadelerine yer verildi.

Başta halk olmak üzere siyasetçilerin, silahlı kuvvetlerin ve emniyet güçlerinin bu terör mensuplarının kalkışmasına direndiği ve milyonlar tarafından sayısız kahramanlık ve muhteşem direniş pratiğinin aynı anda sergilendiği aktarılan açıklamada, "Darbeciler asla hesap etmedikleri şekilde adım atamaz hale geldiler. Bugün meydanlarda bir yandan bu muhteşem direnişi kutlarken, diğer yandan kararlılık içinde demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyoruz." değerlendirmesi yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Biz binlerce özel öğretim kurumunu temsil eden, TÖDER, ÖZDEBİR, ÖZKURBİR, ÖZDER, TÖZOK olarak bu acıların tekrar yaşanmaması adına vatanımıza musallat olmuş FETÖ ve benzeri Paralel Devlet Yapılanmalarının (PDY) devletin içinden kazınmasını, adaletin gereğinin kararlılıkla yerine getirilmesini bekliyoruz.

Bu yapı, maalesef neredeyse bütün insan kaynağını eğitim sektörü kanalıyla elde etmiştir. Eğitim sektörünü temsil eden sivil toplum kuruluşları olarak kanaatimiz, milli eğitimi amacı dışına taşıyarak kendi çıkarları için yozlaştıran bu yapının, tuttukları tüm mevzilerden sökülüp atılmasıdır.

Bunu öncelikli işlerden biri olarak görüyoruz. Bu süreçte milletimizin ve devletimizin yanında olduğumuzu, tüm üye kuruluşlarımızla beraber yürütülecek bu mücadelede mutlak kararlılığımızı ve ülkemizin bu kabustan kurtulması için üzerimize düşeni tereddütsüz yapmaya devam edeceğimizi ilan ederiz."

Ortak açıklamada, özel öğretim derneklerinin, tüm şehit çocuklarının eğitim ihtiyacının karşılanmasında üzerilerine düşeni yerine getirecekleri de bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×