FETÖ darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlar

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ‘nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden vatandaşlar anısına Taksim Meydanı’nda kurulan “Şehitler platformu”na karanfil bıraktı

 FETÖ darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlar
05 Ağustos 2016 Cuma 19:48

İSTANBUL (AA) - TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden vatandaşlar anısına Taksim Meydanı’nda kurulan “Şehitler platformu”na karanfil bıraktı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte meydana gelen Başaran, platforma karanfil bıraktıktan sonra kürsüde bulunan deftere duygu ve düşüncelerini yazdı.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Başaran, tüm halkımızın, siyasi liderlerimizin son derece dirayetli bir duruş sergilediğini belirterek, şöyle devam etti:

“Tüm Türkiye dehşet içinde hepimizi derinden sarsan bir darbe olayını yaşadı. Tarihimizde böyle bir acının, demokrasiye leke sürecek böyle bir girişimin, hiçbir şekilde bir daha yaşanmamasını öncelikle diliyorum. Bu son derece vahim ve kabul edilemez olayı atlatmış durumdayız. Buradan demokrasimizin çok daha güçlenerek çıkacağına inanıyorum. Türk halkı, tüm vatandaşlarımız yüksek düzeyde demokratik duyarlılıklarını koruyarak, böyle bir zor vakayı millet olarak hepimiz atladık. Bir daha böyle bir şey yaşamayalım. Acı kayıplarımız var.”

O gece demokrasi adına, ülkemizin geleceği uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitleri saygıyla andığını aktaran Başaran, “Tüm Türkiye'nin başı sağ olsun. Özelikle de geride bıraktıkları ailelerine, sevenlerine de tekrar başsağlığı diliyorum.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×