Feshane'de AGD'nin geleneksel sahur programı

- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: "Saadet Partisi olarak bu çarpık düzeni değiştirmek için planımız, programımız, hedefimiz vardır. Bu bağlamda küresel emperyalist güçlere karşı gerekli tedbirleri almamız lazımdır. Sevgili gençler, bu tedbirleri alması gereken asıl unsurlar sizlersiniz"

Feshane'de AGD'nin geleneksel sahur programı
19 Haziran 2016 Pazar 05:34

İSTANBUL (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Saadet Partisi olarak bu çarpık düzeni değiştirmek için planımız, programımız, hedefimiz vardır. Bu bağlamda küresel emperyalist güçlere karşı gerekli tedbirleri almamız lazımdır. Sevgili gençler, bu tedbirleri alması gereken asıl unsurlar sizlersiniz." dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi'nin geleneksel sahur programı, Feshane Haliç Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Kamalak, hem Türkiye, hem Ortadoğu İslam aleminin ve tüm insanlığın son derece kritik bir dönemden geçtiğini savunarak, Türkiye'nin de adeta Batı'nın sınır ve toplanma kampına dönüştüğünü belirtti.

Mustafa Kamalak, Batı'nın adeta sınır karakoluna dönüşen Türkiye'nin, Avrupa'nın dayatmaları ile İslam coğrafyasındaki mağdur göçmenlerin Türkiye sınırında tutulmaları ve Avrupa'ya gönderilmemeleri için talimat aldığını savundu.

Avrupa Parlamentosu'nun aldığı kararla Türkiye'yi sözde soykırımla suçladığını ifade eden Kamalak, "Almanya seri katilden daha ağır bir suçlamayla Türkiye'yi soykırımla suçluyor. Halbuki kendileri 1'inci ve 2'nci dünya savaşlarında binlerce insanın hayatına kıymışlardır. İslam coğrafyasına baktığınızda, genelde sulhun merkezi olmuştur. Avrupa önce kendi karanlık katliamlarıyla yüzleşmelidir." diye konuştu.

Son dönemde Ortadoğu'da açlık ve savaş sebebiyle her gün binlerce insanın hayatını kaybettiğini vurgulayan Mustafa Kamalak, şunları kaydetti:

"Şu an en az 250 bin çocuk savaş ortamındadır. Bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu, dünyaya sürekli barış empoze eden küresel emperyalizm ve ırkçı siyonizmdir. Sevgili gençler, 20'nci yüzyılda meydana gelen savaşlarla emperyalist güçlerce bugünün sömürü düzeni kurulmuştur. Dünya 5'ten büyüktür. Bu çarpık düzeni değiştirmek için bir programımız, bir planımız olması lazımdır. Bizler Saadet Partisi olarak bu çarpık düzeni değiştirmek için planımız, programımız, hedefimiz vardır. Bu bağlamda küresel emperyalist güçlere karşı gerekli tedbirleri almamız lazımdır. Sevgili gençler, bu tedbirleri alması gereken asıl unsurlar sizlersiniz. Sizler ki merhum Akif'in 'Asımın nesli', Necip Fazıl'ın Büyük Ortadoğu Gençliği, merhum hocamız Erbakan'ın Anadolu Gençliği, Sezai Karakoç'un ise Diriliş neslisiniz. Türk insanı sizi bekliyor. Dün tam 18 milyon gencimiz karne aldılar. Onlara ulaşmanız lazım. Her birinizin bu anlamda ayrı ayrı ayrı sorumlulukları var. Ülke gençliğinin birliğe, beraberliğe ihtiyacı vardır. Fitneye, fesada, bozgunculuğa fırsat vermememiz lazım."

AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise mübarek ramazanın günahlardan arınma ve Allah'tan daha çok sakınma ayı olduğuna dikkati çekerek, "Geleceğe dair yeni bir dünya idealimiz, adil bir dünya idealimiz, hakka dayalı bir nizamın tesisi ile alakalı neleri yapmam lazım, nasıl çalışmam lazım, bununla alakalı hangi çalışmaları yürütmem lazım diyerek, yoğun bir muhasebe sürecine girmemiz lazım." şeklinde konuştu.

Ramazanın sadece "aç kalma ayı" olmadığını, oruç tutmanın merhameti, kardeşliği, paylaşmayı, cömertliği, adaleti, sevgiyi, cesareti kuşanmak anlamı taşıdığına vurgu yapan Turhan, "Her ramazanda, İslam dünyasında kardeşlerimize yapılan baskı ve zulümlerle moralimiz bozuluyor ve mübarek ramazanı buruk yaşıyoruz. Ona göre yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin değerini anlayıp, Rabbimizin bize gösterdiği istikamette yürümemiz gerekir." ifadelerini kullandı.

Programa, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut ile partililer, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×