Feribot iskelesinde iki kilometrelik araç kuyruğu

- Ramazan Bayramı tatilinin üçüncü gününde Çanakkale'nin Geyikli Feribot İskelesi'ndeki araç kuyruğu iki kilometreyi buldu

Feribot iskelesinde iki kilometrelik araç kuyruğu
07 Temmuz 2016 Perşembe 17:30

ÇANAKKALE (AA) - Ramazan Bayramı tatilinin üçüncü gününde Çanakkale'nin Geyikli Feribot İskelesi'ndeki araç kuyruğu iki kilometreyi buldu.

Bayramın üçüncü günü olmasına rağmen Bozcaada'ya geçişlerdeki yoğunluk azalmadı. Bazcaada'ya geçmek için feribot sırasında bekleyen araçlar yaklaşık 2 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Ege ve Akdeniz bölgelerinden gelenlerin oluşturduğu araç kuyruğu nedeniyle trafiğin aksamaması için ekipler yoğun çaba gösteriyor.

Jandarma ise daha önce uygulamaya koyduğu güvenlik tedbirleri kapsamında Bozcaada'ya geçiş yapan araçlarda güvenlik uygulaması gerçekleştirdi. Bu kapsamda araçların güvenlik taramasından geçirilerek adaya geçişine izin verildi.

Boğaz trafiğinde ve Göçkeada ile Bozcaada'da ulaşımı sağlayan firmanın gemileri, Geyikli İskelesinden Bozcaada'ya geçişlerde bayram tatili boyunca sabah 08.00'den itibaren akşam 19.00'a kadar 45 dakikada bir sefer düzenlerken, akşam saat 19.00'dan itibaren de saat 21.00, 23.00 ve 00.30 saatlerinde de gemi seferlerine devam ediliyor.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×