Fedakar sağlıkçılar iftar yemeğinde buluştu

- Terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyon süreci ile sonrasında büyük fedakarlıklarıyla ön plana çıkan Yüksekova Devlet Hastanesi personeli ve 112 Acil Servis ekipleri, düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi - Başhekim Şen: "Süreçte doktorumuz, hemşirelerimiz ve diğer personellerimiz ellerini taşın altına koyarak, fedakarlık yaparak bu süreci atlatmamıza katkı sundu. Hiçbir sıkıntı yaşamadan bugünlere geldik"

Fedakar sağlıkçılar iftar yemeğinde buluştu
22 Haziran 2016 Çarşamba 22:15

HAKKARİ (AA) - Terör örgütü PKK'nın saldırılarının ardından ilçede başlatılan operasyon ve sonrasında gösterdikleri fedakar çalışmalarıyla güvenlik güçlerine büyük destek veren sağlık personeli, iftar yemeğinde bir araya geldi.

İlçede huzur ve güvenin tesis edilmesi amacıyla 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlayan ve 20 Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sırasında güvenlik güçlerine büyük destek sağlayan sağlıkçılar, Yüksekova Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katıldı.

Hastane bahçesinde verilen yemekte konuşan Kaymakam İbrahim Çenet, birlik ve beraberliği pekiştirme adına verilen iftar yemeğini anlamlı bulduğunu belirterek, hastane idarecilerine teşekkür etti.

Yüksekova Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Şen ise sağlık çalışanları olarak ilçedeki yöneticilerle birlikte iftar açmanın sevincini geleneksel hale getirdikleri yemekle yaşayacaklarını ifade etti.

İşlerinin sağlık hizmeti sunmak olduğunu ve hastane olarak ellerinden gelen en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını kaydeden Şen, şöyle konuştu:

"Bizim bütün personellerimiz genç, dinamik ve eğitimli. Personellerimiz bu hizmeti en iyi şekilde sunmaya devam ediyor. Tıpkı süreçte olduğu gibi süreç sonrasında da her türlü sağlık hizmetini sunmaya devam ediyoruz. Süreçte doktorumuz, hemşirelerimiz ve diğer personellerimiz ellerini taşın altına koyarak, fedakarlık yaparak bu süreci atlatmamıza katkı sundu. Hiçbir sıkıntı yaşamadan bugünlere geldik."

Servislerde tedavi gören vatandaşlar ise doktor, hemşire ve diğer personellerin yakın ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, hastane yönetimine teşekkür etti.

Programa, Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Çağrı Şentürk, kurum müdürleri ve ilçede görev yapan sağlık personelleri ve aileleri katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×