Fatih Belediyesi öncülüğünde "teröre lanet" yürüyüşü

- Saraçhane Parkı'nda bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, terör saldırısının gerçekleştiği Vezneciler'e yürüdü - Fatih Belediye Başkanı Demir: - "Terörü lanetliyoruz. Mübarek Ramazan gününde kucaklaşmanın, kardeşliğin paylaşıldığı bir günde böyle bir saldırının olması herkesi derinden üzmüştür"

Fatih Belediyesi öncülüğünde
08 Haziran 2016 Çarşamba 16:28

İSTANBUL (AA) - Fatih Belediyesi öncülüğünde bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, "teröre lanet" yürüyüşü gerçekleştirdi.

Aralarında turizm, üniversite, Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Fatih, Laleli ve Mahmutpaşa esnaf dernekleri ve bazı sendikaların da bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Vezneciler'deki terör saldırısını protesto etmek için Saraçhane Parkı'nda bir araya geldi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de yer aldığı, ellerinde kırmızı karanfiller bulunan gruptakiler, "Meclis'te terörist istemiyoruz" sloganları atarak Vezneciler'e kadar yürüdü. Esnaf ve öğrenciler de eyleme destek verdi.

Mustafa Demir, burada yaptığı açıklamada, terör saldırısını lanetlediklerini belirterek, "Terörün asıl amacı toplumun temeline korku salmaktır. Terörü lanetliyoruz. Ümit ediyoruz ki ülkemiz artık bu tür olaylara maruz kalmasın. Mübarek Ramazan gününde kucaklaşmanın, kardeşliğin paylaşıldığı bir günde böyle bir saldırının olması herkesi derinden üzmüştür." diye konuştu.

Konuşmasın ardından Demir ve beraberindekiler, saldırının olduğu yere karanfil bıraktı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×