"EYOWF 2017 ile ilgili bir sıkıntımız yok"

- Erzurum Valisi Azizoğlu: - "Avrupa Kış Oyunları Festivali (EYOWF) 2017 festivalini Erzurum'a ve ülkemize yaraşır bir şekilde yapacağız. Güzel bir festival süreci geçireceğimize inanıyorum. Sporcuların konaklayacağı yerler de ayarlandı. Organizasyonla ilgili bir sıkıntımız yok" - Spor Genel Müdürü Baykan: - "Erzurum bir spor kenti. Burası daha önce bir çok büyük organizasyona ev sahipliği yaptı. Burada çalışmaları yerinde inceledik. Çalışmalar planlı bir şekilde devam ediyor. Şu anlık bir sıkıntımız yok"

01 Ekim 2016 Cumartesi 17:53


ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, "Avrupa Kış Oyunları Festivali (EYOWF) 2017 festivalini Erzurum'a ve ülkemize yaraşır bir şekilde yapacağız. Güzel bir festival süreci geçireceğimize inanıyorum. Sporcuların konaklayacağı yerler de ayarlandı. Organizasyonla ilgili bir sıkıntımız yok." dedi.

Vali Azizoğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Erzurum'un ev sahipliğinde düzenlenecek 2017 Avrupa Kış Oyunları Festivali (EYOWF) için yapılan hazırlıkları değerlendirdi.

Azizoğlu, Tebriz Kapı Çarşısı'nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Spor Genel Müdürü Baykan'ın EYOWF hazırlıklarını yerinde görmek ve eksiklikleri tespit edip talimatlandırmak amacıyla kente geldiğini hatırlattı.

Baykan'ın EYOWF ile ilgili yetkililerle geniş katılımlı toplantı gerçekleştirdiğini anımsatan Azizoğlu, "Toplantıda, şu ana kadar yapılan çalışmalar, yapılacak işlerin yol haritası, bütçe işleri ve eksik kalan konular hakkında fikir alışverişi yapıldı. Sonuç olarak bu festivali hem Erzurum'a hem de ülkemize yaraşır bir şekilde yapacağız. Eksiğimiz ve aksaklıklar olmayacaktır. Çalışmalarımız ve toplantılarımız sık olarak yapılacaktır. Güzel bir festival süreci geçireceğimize inanıyorum. Burada gelen sporcuların konaklayacağı yerlerde ayarlandı. Organizasyonla ilgili bir sıkıntımız yok." diye konuştu.

Spor Genel Müdürü Baykan ise kentte EYOWF 2017 için hazırlıkların devam ettiğini belirterek, organizasyonu önce kardeş ülke Bosna Hersek'in yapmasının planlandığını dile getirdi.

Türkiye'nin bu organizasyonu almadan önce EYOWF 2019'a talip olduğunu anlatan Baykan, "Aslında biz 2019'da bu oyunları alacaktık. 2017'yi Bosna Hersek yapamayınca bize verildi. Planlanan süreden 2 yıl önce yapacağımız bu organizasyon için hazırız. Bütün enerjimizi bu organizasyona harcıyoruz. Erzurum bir spor kenti. Burası daha önce bir çok büyük organizasyona ev sahipliği yaptı. Burada çalışmaları yerinde inceledik. Çalışmalar planlı bir şekilde devam ediyor. Şu anlık bir sıkıntımız yok." ifadelerini kullandı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×