Evden iki kamyon çöp çıkarıldı

- Adana'da, üç katlı evindeki çöpleri boşaltmak isteyen belediye ekiplerini engellemek isteyen kişi, kelepçe takılarak etkisiz hale getirildi - Zabıta ekipleri, evin çeşitli yerlerine para sakladığını söyleyen Bıyık'a iki poşet ve zarftaki yaklaşık 3 bin lirasını teslim etti

Evden iki kamyon çöp çıkarıldı
15 Temmuz 2016 Cuma 13:15

ADANA (AA) - Adana'da evinde çöp biriktiren kişi, çöpleri boşaltmak isteyen ekipleri engellemeye çalışınca kelepçe takılarak etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi'nde yaşayanlar, polisi arayarak komşuları Habip Bıyık'ın (51) evinde biriktirdiği çöplerden rahatsızlık duyduklarını belirtti. Bunun üzerine polisler, ilçe belediyesine bağlı zabıta ekipleri ve temizlik görevlileriyle çöp biriktirilen eve gitti.

Üç katlı evin bahçesinde ve son katında çöp yığınlarıyla karşılaşan ekipler, çöpleri temizlemek için eve girdi. Ekipler, kendilerine engel olmaya çalışan Bıyık'a kelepçe takarak etkisiz hale getirdi.

Daha önce intihar girişiminde bulunduğu belirtilen Bıyık'ın yerde bulunan bir bıçağı almak istemesi üzerine ekipler buna da izin vermedi.

Bıyık, evden çıkartılırken, sehpanın üzerinde, baca içine ve terasın duvarına sakladığı paraları olduğunu söyledi. Zabıta görevlisi, belirtilen yerlerde bulduğu iki poşet ve zarftaki yaklaşık 3 bin lirayı Bıyık'a teslim etti.

Bıyık'ın biriktirdiklerinin arasında çürümüş gıda maddeleri ve kırılmış elektronik cihazların da bulunması dikkati çekti.

Yaklaşık iki saatlik çalışma sonunda evden iki kamyon çöp çıkartıldı.

Belediye ekiplerinin Bıyık'ın evinden daha önce de iki kez çöp tahliye ettiği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×