Eski MHP milletvekili Gönen:

- "MHP bu ülkede en donanımlı kadrolara sahip olmasına rağmen kadrolarını kurumsal yapısında yeteri kadar değerlendiremeyen bir konumda bulunuyor. Beklentimiz, MHP'nin kurultayını birlik ve beraberlik içerisinde yaparak ülke yönetimine hemen şimdi talip olmasıdır"

Eski MHP milletvekili Gönen:
27 Haziran 2016 Pazartesi 00:01

DÜZCE (AA) - MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan, 25. Dönem MHP Konya milletvekili Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, 10 Temmuz'da gerçekleştirilecek seçimli kurultaya ilişkin, "Beklentimiz, MHP'nin kurultayını birlik ve beraberlik içerisinde yaparak ülke yönetimine hemen şimdi talip olmasıdır." dedi.

Partisinin Düzce teşkilatınca kentteki bir restoranda düzenlenen iftara katılan Gönen, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 Temmuz'da yapılacak olağanüstü seçimli kurultay için teşkilatlar, üst kurul delegeleri ziyaret ettiklerini söyledi.

Hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurultayını yaparak Türkiye'yi, vizyon sahibi, yönetebilecek bir kadroyu toplumun önüne koymak için bir çalışma içerisinde olduklarını anlatan Gönen, şöyle devam etti:

"Partimizin mevcut durumuna baktığımızda sürdürülebilir bir durum olmadığını görüyoruz. Partimizin yanında ülkedeki durumunda süründürülebilir olmadığını görüyoruz. MHP'deki durum ile ülkedeki durumun birbirine bağlantılı olduğunu görüyoruz. Toplumun umuda ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Teşkilatlarımızın umuda ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bu umudu verecek olanların ülkücü kadrolar olduğunu görüyoruz. MHP bu ülkede en donanımlı kadrolara sahip olmasına rağmen kadrolarını kurumsal yapısında yeteri kadar değerlendiremeyen bir konumda bulunuyor. Beklentimiz, MHP'nin kurultayını birlik ve beraberlik içerisinde yaparak ülke yönetimine hemen şimdi talip olmasıdır. MHP'ye belki hiç oy vermemiş geniş halk kesimleri partimizin kongresini takip ediyor. Kongreyle ilgili beklenti içerisine girdiler. Demek ki geniş halk kesimleri Türkiye'de siyaset tıkandı. Tıkanıklığı açma potansiyeline sahip olan yegane parti MHP'dir. MHP kongresinde ortak aklı ortaya çıkaran bir yönetimi iş başına getirip bu tıkanıklığı açabilir umuduyla toplum MHP kongresini takip ediyor. Bu durum tüm MHP’lileri olduğu gibi genel başkan adaylarını da çok büyük bir sorumluluk altına alıyor."

"Biz kendimizden sorumluyuz." diyen Gönen, şunları kaydetti:

"Biz diyoruz ki başlangıçtan bu yana mevcut durum sürdürülebilir değil. MHP'de değişmesi gereken yönetim anlayışıdır. Oldu bittiliğe, keyfiliğe, ben yaptım oldu ya teslim olacağı bir yönetim anlayışını gerçekleştirmek zorundayız. Kimsenin insafına bırakmamalıyız. Aynı kurallara uyulacağı bir MHP var etme durumundayız. Israrla söylüyoruz, bir kadroyu ete kemiğe büründürerek toplumun önüne koyma mecburiyetimiz var. MHP'nin problemi ortak akılla çalışacak bir kadroyu toplumun önüne sunmaktır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×