Eski hakimler Özçelik ve Başer'in tutukluluk itirazı

- Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde yargılamaları devam eden eski hakimler Özçelik ve Başer'in tahliye talepleri reddedilerek, tutukluluk hallerinin devamına karar verildi

Eski hakimler Özçelik ve Başer'in tutukluluk itirazı
02 Mayıs 2016 Pazartesi 17:31

ANKARA (AA) - "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturmaları kapsamındaki tutuklular hakkında tahliye kararı veren ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer'in yargılandığı davada Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Özçelik ve Başer'in tahliye taleplerini reddederek, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Haklarında, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "görevi kötüye kullanmak" ve "gizliliği ihlal" suçlarından iddianame hazırlanan ve Sincan F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Metin Özçelik ve Mustafa Başer'in yargılandığı davada, dosya üzerinden tutukluluk incelemesi yapıldı.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde görülen son duruşmada, sanıklar ve avukatları, tutukluluğa yönelik itirazlarını dile getirdi ve tahliye talebinde bulundu.

Avukatların savunma yapmak için süre istemesi üzerine bir sonraki duruşmayı 30 Mayıs'a bırakan Yargıtay 16. Ceza Dairesi heyeti, sanıkların tutukluluk halinin ise bugün incelenmesine karar vermişti.

Heyet, yaptığı inceleme sonucu sanıkların tahliye taleplerini reddederek, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×