Erzurum'da "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: - "15 Temmuz akşamı karşılaştığımız terör çok yönlü bir terör. Bakınız milleti ibadetle aldattılar, ticaretle sömürdüler, sonra da 15 Temmuz akşamı ihanetle milleti arkadan hançerlediler. Aldattılar, sömürdüler ve milleti arkadan hançerlediler. Nasıl bir hançer bu. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombalıyorsun"

Erzurum'da
07 Ağustos 2016 Pazar 21:23

ERZURUM (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "15 Temmuz akşamı karşılaştığımız terör, çok yönlü bir terör. Bakınız milleti ibadetle aldattılar, ticaretle sömürdüler, sonra da 15 Temmuz akşamı ihanetle milleti arkadan hançerlediler. Aldattılar, sömürdüler ve milleti arkadan hançerlediler. Nasıl bir hançer bu. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombalıyorsun." dedi.

Çelik, Yakutiye Kent Meydanı'nda, Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne destek vermek için toplanan vatandaşlara hitap etti.

Çelik, darbe girişimini gerçekleştirenlerin zavallı, aciz, ahmak ve bu ülkede beslenip, semirip, bu ülkenin kaynaklarını götürüp başka yerlere peşkeş çektiğini söyledi.

Bu zavallıların bu millete bu acıları yaşattıklarını belirten Çelik, "Şimdi burası önemli bakınız çok yönlü bir örgütle karşı karşıyayız. Şimdi bu PKK terörünü biliyorsunuz. O alçaklarda 15 Temmuz'dan sonra 30'un üzerinde askerimiz ve polisimizi şehit ettiler. 30 yıldır aynı yolda devam ediyorlar. Bunların hesabını bundan sonra daha iyi soracağız. 15 Temmuz akşamı karşılaştığımız terör, çok yönlü bir terör. Bakınız milleti ibadetle aldattılar, ticaretle sömürdüler, sonra da 15 Temmuz akşamı ihanetle milleti arkadan hançerlediler. Aldattılar, sömürdüler ve milleti arkadan hançerlediler. Nasıl bir hançer bu. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombalıyorsun." diye konuştu.

Çelik, Gölbaşı'na Güneydoğu'da, Sur'da, Hakkari ve belli bölgelerde görev yapan kahraman özel harekatçıların dinlenmek için o gece geldiğini dile getirdi.

Terörle mücadeleden gelen o kahramanlara F-16'larla yukarıdan bomba yağdırıldığını hatırlatan Çelik, şöyle konuştu:

"50 özel harekatçı kardeşimiz orada şehit oldu. Buna ihanet diyoruz ama ihanet kelimesi bunu karşılar mı bilemiyorum. İşte bundan dolayı diyorum ki ibadetle bu milleti aldattınız. Ey FETÖ ve kaldıysa onun müntesipleri, siz bu alçaklığı yaptıktan sonra Allah'ı, Peygamberi ve kitabı ağzınıza almayın bir daha. Bunları ağza alma yetkisi siz de olamaz. Bu kadar büyük alçaklığı şeytan yapamayacağına göre, sen bu terörle mücadeleden gelmiş kardeşlerimizi orada şehit ediyorsan sana söylenecek bir laf yok. Sen esfeli safilin, sen cehennem çukurlarının en derinine gitmeye hak etmiş birisin. Şimdi ihanetle ibadet yan yana olur mu? İhanet ve ibadet nasıl yan yana olur bu. Maalesef bunlar ihanetle ibadeti bir araya getirdiler. Bunların yaptığına ibadet denirse tabi. Aldatma dedim ya onun söylüyorum kandırma diyorum ya onun için söylüyorum niyeti ihanet, görüntüde ibadet. Bu ikisini 30 yıl, 40 yıl milletin gözünü boyayacak şekilde sakladılar. Amaca ulaşmak için her şey mübah. Yav sen Peygamber misin? Sen Allah mısın? Sen nereden biliyorsun her şey mübah. Onu böyle yaparsın, bunu şöyle yaparsın. Ya din adına kuralları sen mi koyarsın? Maalesef her yol mübah, yeter ki amaca ulaşalım."

Çelik, bunların amaçlarının milleti tepeden bombalamak olduğunu, milletin topunu, tankını millete çevirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Bu alçaklıkları sergilediler. Bu nasıl bir inanç, herkesi dinlediler. Herkesin telefonlarını dinlediler. Milletin mahremine girdiler, milletin yatak odalarına girdiler, her türlü şantajı yaptılar. Askerine yaptılar, polisine yaptılar, siyasetçisine yaptılar. Her türlü çirkefliği yaptılar, dinlediler, dinlediler. Neyi dinlemediler? Allah'ı dinlemediler. Herkesi dinlediler Allah'ı dinlemediler. Bir insanın ölümü bütün insanlığın ölümü gibidir. Allah'ı dinlesen böyle 238 kardeşimizi değil, bir kişiyi dahi öldürme cüreti gösteremezsin. Neyi anlatıyorum? Riyakarlıklarını, sahtekarlıklarını, iki yüzlülüklerini ortaya koymak için bunları söylüyorum. En tehlikeli insan münafık insandır. İçi başka dışı başka, görüntüsü başka ve iç dünyası başka. Allah hepimizi bu sinsilerden muhafaza eylesin."

Mitinge Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum AK Parti Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve siyasi parti temsilcileri de birer konuşma yaptı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×