Erzurum merkezli FETÖ/PDY operasyonu

- Soruşturma kapsamında bazı devlet kurumlarından örgütün yurtlarına 500 bin lira para aktarıldığının belirlendiği iddia edildi - Eski Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özmer ile Güneş Okulları yöneticisi Sönmez tutuklandı

Erzurum merkezli FETÖ/PDY operasyonu

ERZURUM (AA) - Erzurum merkezli 17 ilde gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Doğu Anadolu yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 49 kişiden 17'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, tutuklananlar arasında eski KUDAKA Genel Sekreteri Talha Bekir Özmer, Güneş Okulları yöneticisi Musa Sönmez, iş adamları Hasan Özdemir, Baki Çalık ile doktor Aynur Söğüt de bulunuyor.

Soruşturma kapsamında, yurtlardaki öğrencilere baskı kurularak örgüte eleman kazandırıldığı, burs, himmet, kurban, kurban derisi ve çeşitli yardımlar toplandığı ve bu paraların da örgütün başka şirketlerine aktarıldığı tespit edildi.

Ayrıca Erzurum Sodes Proje Birimi ile Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajasından (KUDAKA) yurtlarda öğrencilerin ücretsiz kalması amacıyla 500 bin lira para aktarıldığı, öğrencilerden de para alındığı belirlendi.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×