Erdoğan, Merkel ile telefonla görüştü

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel'e Fırat Kalkanı Harekatı hakkında bilgi verdi - Suriye'de çatışmaların durdurulmasına ilişkin anlaşmanın yeniden hayata geçirilmesine yönelik çabaların önemi üzerinde durulduğu görüşmede, başta Halep ve civarındaki durumun kötüleşmesi olmak üzere Suriye'deki gelişmeler ve terörle mücadele konusunda görüş teatisinde bulunuldu

Erdoğan, Merkel ile telefonla görüştü
29 Eylül 2016 Perşembe 15:26

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefonla görüştüğü Almanya Başbakanı Angela Merkel'e Fırat Kalkanı Harekatı hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ile Merkel'in telefon görüşmesinde, ağırlıklı olarak Suriye'deki son gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel'in başta Halep ve civarındaki durumun kötüleşmesi olmak üzere Suriye'deki gelişmeler ve terörle mücadele konusunda görüş teatisinde bulundukları bildirildi.

Erdoğan, görüşmede Merkel'e Fırat Kalkanı Harekatı hakkında da bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel'in görüşmesinde, Suriye'de çatışmaların durdurulmasına ilişkin anlaşmanın yeniden hayata geçirilmesine yönelik çabaların önemi üzerinde durdukları öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×