Erdoğan ile görüntülü görüşen gencin mutluluğu

- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü Kırşehir ziyaretinde görüntülü görüşme gerçekleştirdiği Bolu'da üniversite öğrenimi gören Yüksel, büyük mutluluk yaşıyor - Yüksel: - "Geçen yıl camide tokalaşmıştık ama konuşamamıştık. Bu sefer de böyle denk geldi"

Erdoğan ile görüntülü görüşen gencin mutluluğu
28 Mayıs 2016 Cumartesi 14:22

BOLU (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Kırşehir ziyareti sırasında görüntülü görüşme yaptığı Bolu'da üniversite öğrenimi gören Melih Yüksel, yaşadığı mutluluğu dile getirerek, "Geçen yıl camide tokalaşmıştık ama konuşamamıştık. Bu sefer de böyle denk geldi." dedi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencisi Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ahilik Haftası kutlamaları için dün Kırşehir'e giden Erdoğan'ın ziyareti sırasında kentte olamadığı için üzüldüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kırşehir'de genelde cuma namazını Hoca Ahmet Yesevi Camisi'nde kıldığını kaydeden Yüksel, "Geçen yıl da orada kılmıştı. Teyzem Ayten Güneş'in evi caminin girişinin tam karşısında. Orada teyzem, 'Sayın Cumhurbaşkanım buyrun çayımızı için' demişler. Cumhurbaşkanımız da pilav istemiş. Bizimkiler de kabul edip eve davet etmişler." diye konuştu.

- "Sizi başkan olarak görmek istiyoruz"

Yüksel, dün kendisini arayan kuzeninin "Eve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geleceği" bilgisini verdiğini aktararak şunları söyledi:

"Ben de 'Gelince mutlaka görüntülü olarak beni arayın' dedim. Geldiğinde görüntülü aradılar, Cumhurbaşkanımız ile beni tanıştırdılar, 'Bolu'da okuduğumu' söylediler. Bu esnada telefonu verdiler, konuştuk. 'Ne yapıyorsun, nasılsın?' dedi. Ben de 'İyiyim Sayın Cumhurbaşkanım, siz nasılsınız?' dedim. O da 'iyi olduğunu' söyledi ve başarılar diledi. Konuşmamızda kendisine 'Sizi başkan olarak görmek istiyoruz' dedim. Cumhurbaşkanımız da teşekkür ederek başarılar diledi."

Geçen yılki Ahilik Haftası kutlamaları için kenti ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öptüğünü anlatan Yüksel, "Geçen yıl camide tokalaşmıştık ama konuşamamıştık. Bu sefer de böyle denk geldi." şeklinde konuştu.

Yüksel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüz yüze konuşmak istediğini dile getirerek, "Öyle bir fırsatım olsa Cumhurbaşkanımızdan kendi mesleğime yönelik iyileştirmeler yapılmasını ve mimarlık mesleği hakkında konuşmak isterdim. Bunun yanında öğrenci arkadaşlarımızın isteklerini de kendisine iletmek isterdim." ifadesini kullandı.

Kırşehir'deki Hoca Ahmet Yesevi Camisi'nin karşısındaki apartmanda oturan Güneş ailesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cuma namazı çıkışı "Çaya bekliyoruz" yazılı kağıtla evlerine davet etmişti. Dört çocuk sahibi Servet (43) ve Ayten Güneş (40) çiftini evlerinde ziyaret eden Erdoğan, Ayten Güneş'in Bolu'da okuyan üniversite öğrencisi yeğeni Melih Yüksel ile görüntülü konuşmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×