Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama

- Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 9 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 47 şüpheliden, 37'sinin tutuklandığı bildirildi

Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama
11 Kasım 2016 Cuma 22:49

ANKARA (AA) - Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 9 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 47 şüpheliden, 37'sinin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, gençleri zehirlemeye çalışan uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyonların aralıksız sürdüğü belirtildi.

Bu kapsamda, Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Adana, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Kocaeli, Mersin, Tokat, Şanlıurfa ve Mardin'de sokak satıcılarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda, satışa hazır çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken, gözaltına alınan 47 şüpheliden 37'si, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Emniyetin, "Sağlıklı gençlik, güvenli gelecek" temasıyla yürüttüğü uyuşturucuya karşı mücadelenin aralıksız devam edeceği vurgulandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×