Emekli öğretmen Ermenice bölümünü birincilikle bitirdi

-Trakya Üniversitesinde eğitim gören 62 yaşındaki emekli sınıf öğretmeni Lütfü Kısaoğlu, Ermeni Dili ve Edebiyatı bölümünü birincilikle bitirdi

Emekli öğretmen Ermenice bölümünü birincilikle bitirdi
03 Haziran 2016 Cuma 11:37

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Edebiyat Fakültesi Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim gören 62 yaşındaki emekli sınıf öğretmeni Lütfü Kısaoğlu bölümü birincilikle bitirdi.

Kısaoğlu, Balkan Kongre Merkezindeki mezuniyet töreninin ardından yaptığı açıklamada, eğitime olan inancını ve aşkını hiçbir zaman kaybetmediğini söyledi.

Okuma azminin yaşla ilgili olmadığını dile getiren Kısaoğlu, ailesinin de desteğiyle girdiği TÜ Edebiyat Fakültesi Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümünün ilk mezunlarından olduğunu belirterek, "1975 yılı öğretmen okulu mezunuyum. Çalışırken iktisat fakültesini bitirdim. Daha sonra 2 yıllık turizm bölümünü bitirdim. Son olarak da Ermeni Dili Edebiyatı Bölümünü tamamladım" dedi.

Eğitimine bundan sonra yüksek lisansla devam edeceğini ifade eden Kısaoğlu, şunları kaydetti:

"Yabancı dil ya da turizm bölümü istememe rağmen puanım gereği Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümüne yerleştim. Ermeni Dili ve Edebiyatı vatandaşlara göre belki zor bir bölüm ama Ermeni alfabesinin doğum yeri bizim Muş ilidir. Ermeni diliyle aramızda birçok ortak kelime var. Bu bölümü birinci olarak bitirmeyi belki rüyamda görsem inanmazdım ama düzenli çalışarak bu başarıya ulaştım. İnsan ömrü boyunca çalışmalıdır. Okul bitiyor diye çalışmamak olmaz. Özellikle kızlarımızın bir değil iki üniversite okuması gerekiyor. Bilgili, bilinçli ve sağlıklı çocuklar yetiştirilmesi için insanlar okumalıdır.

Benim bundan sonraki hedefim yüksek ihtisas yapmaktır. Turizm bölümünün de üçüncü ve dördüncü sınıfını tamamlamak istiyorum."

- Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı

Kısaoğlu, "Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı"yla ilgili soruyu, "Şu anda ben de araştırıp okuyorum ama meclislerde alınan kararların bir bağlayıcı özelliği yok. Bu konuyu özellikle tarihçilere bırakarak, belgeler üzerinden konuşmalıyız. Tehcir olayı, Osmanlının kendi güvenliği açısından almış olduğu bir karardır" diye yanıtladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×