Elden ele kovalarla su taşıyıp yangına müdahale ettiler

- Simav ilçesinde bir köyde, ambar olarak kullanılan binadan çıkan yangına ilk müdahaleyi, tek sıra halinde dizilerek kovalarla su taşıyan vatandaşlar yaptı

Elden ele kovalarla su taşıyıp yangına müdahale ettiler
28 Haziran 2016 Salı 17:04

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Simav ilçesinde, ambar olarak kullanılan binada çıkan yangın, köylülerin sıraya dizilip elden ele kovalarla su taşıyarak ilk müdahaleyi yapmasının ardından itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Yeşilköy'de, Mehmet Dalkılıç'ın evinin yanında ambar olarak kullanılan binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Binadan yükselen dumanları gören vatandaşlar, sıraya dizilerek kovalarla elden ele su taşıdı. Köylülerin su tankeriyle yaptığı ilk müdahalenin ardından olay yerine Simav ile Çitgöl ve Naşa belde belediyeleri ile Simav Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler geldi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatte söndürdüğü yangında, söz konusu bina kullanılamaz hale geldi. Olay yeri yakınında bulunan ve Hacer Karakaş'a ait ambar olarak kullanılan tek katlı binanın çatısında da küçük çaplı hasar oluştu.

Yangının çıkış nedeni ve hasar tespiti için çalışma başlatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×