Duruşmaya öldürülen gencin fotoğrafı olan tişörtlerle geldiler

- Adana'da üniversite öğrencisinin silahla vurularak öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan anne, baba ve oğlu ve tetikçi olduğu iddia edilen kişi ile tutuksuz 4 yakınlarının yargılanmasına devam edildi - Öldürülen gencin akrabaları ve arkadaşları, duruşmaya gencin fotoğrafının yer aldığı üzerinde "Daima Bizimlesin Kandemir" yazılı tişört giyerek katıldı

Duruşmaya öldürülen gencin fotoğrafı olan tişörtlerle geldiler
16 Şubat 2017 Perşembe 15:42

ADANA (AA) - Adana'da, üniversite öğrencisi 23 yaşındaki İsmail Kandemir Yaluk'un silahla vurularak öldürülmesiyle ilgili tutuklanan anne, baba ve oğlu ile tetikçi olduğu iddia edilen sanık ve olaya yardımcı olduğu iddia edilen 4 yakınlarının yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Muhammet Emin, annesi Gülesin ve babası Hüseyin Kahraman ve tetikçi olduğu iddia edilen Harun Erdem ile avukatları katıldı. Tutuksuz sanıklar Ramise ve Gökhan Ç. ile Rezzan ve Burhan S. çifti ise duruşmaya gelmedi.

Öldürülen gencin akrabaları ve arkadaşları ise duruşmaya gencin fotoğrafının yer aldığı üzerinde "Daima Bizimlesin Kandemir" yazılı tişört giyerek katıldı.

Sanık Erdem savunmasında, diğer sanıkların köylüsü olduğunu belirterek "Ceyhan'dan Hüseyin Kahraman, eşi ve oğluyla beraber Adana'ya gelirken yolda Muhammet Emin annesi ile sürekli kız meselesi hakkında konuşuyordu. Aralarına başka birinin girdiğini söyledi. Bu konuşma sırasında Muhammet Emin annesine Kandemir Yaluk'un evini gösterdi. Ben bu sayede evin yerini öğrendim" diye konuştu.

Maktul Kandemir ile konuşmaya karar verdiğini ileri süren sanık, "Kandemir Yaluk'un oturduğu apartmanın bahçe tarafında beklemeye başladım. Kandemir geldiği araçtan inince yanına yaklaştım. Muhammet Emin'in amcası olduğumu kendisi ile konuşmak istediğimi söyledim. O da bana küfür ederek yumruk atmaya çalıştı. Elini beline attı. Panik atak hastası olduğum için silah çıkaracağını düşünerek üzerimdeki tabancayla ateş ettim." iddiasında bulundu.

Muhammet Emin Kahraman ise suçlamaları kabul etmeyerek olayda anne ve babasının hiçbir ilgisinin olmadığını öne sürdü.

Kahraman, "Ölen toprak altındadır, biz de betonların içinde öldük” diyerek tahliyesini istedi.

Maktulün babası Muhsin ve annesi Aysel Yaluk ise oğullarının planlanarak öldürüldüğünü iddia edip tüm sanıkların cezalandırılmalarını istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Duruşma çıkışı oğlunun fotoğrafının bulunduğu tişörtü öperek ağlayan anne Yaluk, gazetecilere yaptığı açıklamada, adalet istediğini belirterek sanıkların aile meclisinde karar alarak çocuğunu öldürdüklerini iddia etti.

- Olay

Merkez Çukurova ilçesinde, 13 Mayıs'ta Mersin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğrencisi İsmail Kandemir Yaluk, annesi Aysel Yaluk ile evinin önüne geldiği sırada silahlı saldırıya uğramıştı. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Yaluk, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Soruşturma kapsamında Yaluk'un kız arkadaşı S.Y'nin eski erkek arkadaşı olduğu öne sürülen Muhammet Emin, annesi Gülesin ve babası Hüseyin Kahraman ile ablaları Ramize Ç. ve Rezzan S. ile enişteleri Burhan S. ve Gökhan Ç. gözaltına alınmıştı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan Muhammet Emin Kahraman ile anne ve babası tutuklanmış, diğer zanlılar ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Tetikçi olduğu ileri sürülen Harun Erdem ise 9 Ağustos'ta polis ekiplerince saklandığı Ceyhan ilçesindeki bir evde yakalanmasının ardından tutuklanmıştı.

İddianamede, tetikçi olduğu ileri sürülen Erdem, Muhammet Emin Kahraman ile annesi ve babasının ağırlaştırılmış müebbet, olaya yardımcı olduğu ileri sürülen 4 yakınının ise 5'er yıl hapisle cezalandırılması istenmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×