Dünya Yoga Günü

- Bakırköy'de yoga günü kapsamında vatandaşlara yoga yaptırıldı

Dünya Yoga Günü
21 Haziran 2016 Salı 12:09

İSTANBUL (AA) - Dünya Yoga Günü kapsamında Bakırköy'de vatandaşlara yoga yaptırıldı.

Shanti Yoga Merkezi ve Maya Yoga tarafından, Hindistan İstanbul Konsolosluğunun da desteğiyle, Dünya Yoga Günü kutlamaları kapsamında Bakırköy Botanik Park'ta etkinlik düzenlendi.

Hintli yoga eğitmeni Rishi Romeo Nath, vatandaşlara bilinen yoga hareketlerini yaptırdı. Vatandaşlar ayrıca, om meditasyonu, nefes çalışması ve kahkaha çalışması da yaptı. Katılımcılara yoganın oruca faydaları da anlatıldı.

Bir eğitmen tarafından alanın bir bölümünde çocuklara da yoga yaptırıldı.

- "Yoga açlık ve susuzluğu kontrol etmeye yardımcı oluyor"

Nath, gazetecilere yaptığı açıklamada, yoganın, insan hayatı ve sağlığı için çok önemli aktivitelerden olduğunu söyledi.

Sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için yoganın önemli olduğunu dile getiren Nath, "Zihin ve bedeninize karşı bir ilaçtır. Bugün de bu kapsamda, yoganın kutlamasını yapıyoruz. Bütün dünyada bugün aynısı yapılıyor." dedi.

Nath, Hindistan'daki çok eski bir alışkanlığa göre insanları iyileştirmek için oruç tutulduğunu ifade ederek, "Bu oruç, vücuttaki toksinleri temizlemek, sakinleştirmek ve arındırmak için tutuluyor. Bu tedavilerde bu tür oruçlar, tedavinin bir parçası. Hint kültüründe oruç tutmak var. Ayda bir kaç gün tutuluyor. Zaman zaman oruç tutmak beden için çok sağlıklı bir şey." dedi.

Yoganın insanları rahatlattığını kaydeden Nath, "Oruç tutan insanlara ciddi katkısı olan bir alışkanlıktır. Yoga, oruçlu insanların açlık ve susuzluğunu kontrol etmesine yardımcı oluyor. Ayrıca vücuttaki enerji seviyesini de kontrol etmeyi sağlıyor. Bu nedenle oruç tutan insanlara yoga yapmalarını tavsiye ediyoruz." diye konuştu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×