Dünya İnsani Zirvesi

- Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Ban ortak basın toplantısı düzenledi - Erdoğan: (3) - "Yarın ilk Bakanlar Kurulu toplantısını da riyasetimde Beştepe'de gerçekleştireceğiz. Orada da şu anda okunmakta olan, belki de okunmuş olan Hükümet Programını da birlikte değerlendirme, ele alma imkanımız olacak. İç, dış terörle mücadelede neler yapacağız, bunları değerlendirme imkanımız olacak. Ekonomide ne gibi adımlar atacağız, bunları değerlendirme imkanımız olacak. Ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olsun diyorum" - "Siyasette kimse boşta kalmaz, yeter ki azmi, kararlılığı olsun, yeter ki olaya sıradan bir parti mensubu olarak değil veyahut da hükümet yetkilisi olarak değil, bir dava adamı olarak baksın. Böyle baktığı zaman zaten bu ülkeye hizmette inanıyorum ki kendilerine de bir görev düşecektir"

Dünya İnsani Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabinenin yarın ilk Bakanlar Kurulu toplantısının, riyasetinde Beştepe'de yapılacağını bildirerek, "Orada da şu anda okunmakta olan, belki de okunmuş olan Hükümet Programını da birlikte değerlendirme, ele alma imkanımız olacak. İç, dış terörle mücadelede neler yapacağız, bunları değerlendirme imkanımız olacak. Ekonomide ne gibi adımlar atacağız, bunları değerlendirme imkanımız olacak. Ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olsun diyorum." dedi.

Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi kapsamında BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen basın toplantısının ardından soruları yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabineye ilişkin soru üzerine Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin yeni tablosuyla alakalı olarak gece geç saatlere kadar Sayın Başbakan'ın getirmiş olduğu liste üzerinde çalışmalarımı yaptım. Bu sabah da onayımı verdim" diye konuştu.

Erdoğan, kabinede 9 kişinin değişiminin söz konusu olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Bugüne kadar bu hizmeti vermiş olan arkadaşlarımıza, şahsım, milletim adına çok çok teşekkür ediyorum. Kurucusu olduğum bir partide bu arkadaşlarımın birçoğuyla beraber yürüdük. Şu anda zaten yine bir kısmı çok daha farklı görevlerde aslında istihdam ediliyor, istihdam edilecek. Bakan olmayabilir, partinin bazı yetkili kurullarında yer alır, bir kısmı parlamentoda yer alır. Siyasette kimse boşta kalmaz, yeter ki azmi, kararlılığı olsun, yeter ki olaya sıradan bir parti mensubu olarak değil veyahut da hükümet yetkilisi olarak değil, bir dava adamı olarak baksın. Böyle baktığı zaman zaten bu ülkeye hizmette inanıyorum ki kendilerine de bir görev düşecektir. Tabii buradaki anlayış da 'adama iş' mantığıyla değil, 'işe adam' mantığıyla yaklaşmaktır. Sayın Başbakan bu yaklaşım tarzıyla bir liste önümüze getirdi. O liste üzerinde çalışmamı yaptım. Daha sonra kendileriyle sabah bir istişarem oldu. Bu istişareden sonra da onayımı verdim. Kendileri de süratle kabineyi zaten açıkladı. Kabineyi açıkladıktan sonra grup konuşmalarını yaptılar, ardından Merkez Yürütme Kurulunu açıkladılar. Nitekim bakan olamayan bazı arkadaşların, şimdi Merkez Yürütme Kurulunda görev aldıklarını gördüm. Demek ki bu noktada istihdam edilme alanları mevcut. Bundan sonra daha farklı birimlerde de istihdam edilme şansları muhakkak olacaktır. Ülkemizin bu yeni süreci, yeni kabineyle inşallah 'yürüyüşe devam' diyerek, süratle çok daha farklı bir heyecanla yürüteceğine inanıyorum."

Yeni kabineye başarılar dileyen Erdoğan, "Yarın ilk Bakanlar Kurulu toplantısını da riyasetimde Beştepe'de gerçekleştireceğiz. Orada da şu anda okunmakta olan, belki de okunmuş olan Hükümet Programını da birlikte değerlendirme, ele alma imkanımız olacak. İç, dış terörle mücadelede neler yapacağız, bunları değerlendirme imkanımız olacak. Ekonomide ne gibi adımlar atacağız, bunları değerlendirme imkanımız olacak. Ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olsun diyorum" ifadesini kullandı.

(Sürecek)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×