Dünya hafızlarından Kur'an-ı Kerim ziyafeti

- Mardin Müftüsü Coşkun: "İnşallah bu okunan Kur'an'ın gönüllerdeki o çukurların kapanmasına, birliğimize ve kardeşliğimize vesile olmasını niyaz ediyoruz"

Dünya hafızlarından Kur'an-ı Kerim ziyafeti
21 Haziran 2016 Salı 23:47

MARDİN (AA) - Dünya hafızları, Mardin'de tarihi Kasımiye Medresesinde Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu.

Mardin Müftülüğünce 700 yıllık tarihi medresede gerçekleştirilen etkinlikte, 2016 Yılı Dünya birincisi Endonezyalı Zeynel Abidin ve çeşitli yıllarda Kur'an-ı Kerim okumada birinci olan hafızlar bir araya geldi.

Mardin Valisi Mustafa Yaman ve çok sayıda vatandaşın izlediği etkinlikte, hafızlar teravih namazının ardından Kur'an-ı Kerim okudu.

Müftü Dursun Ali Coşkun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Diyanet İşler Başkanlığının Türkiye ve dünyanın seçkin hafızlarını Mardin'de ağırladığını söyledi.

Uzun yıllar kapalı kalmış tarihi ve kadim bir medresede güzel bir program düzenlendiğini aktaran Coşkun, şunları kaydetti:

"Bölgemizde son aylarda yaşanan sıkıntıların akabinde olması anlamlı. O çukurlar kapandı ama gönüllerde açılan çukurlar hala etkisini devam ettiriyor. İnşallah bu okunan Kur'an, gönüllerdeki o çukurların kapanmasına, birliğimize ve kardeşliğimize vesile olmasını niyaz ediyoruz."

Programa katılan Nusaybinli Yusuf Keskin ise terör olaylarının sona ermesi için dua ettiklerini belirterek, "Burada Kur'an tilavetine katıldık. Çok güzeldi, dualar ettik. İnşallah bu ramazan ayı münasebetiyle dualarımız kabul olur. Barış ve huzur içinde yaşarız." dedi.

Etkinliği izleyen Gazi Yıldız ise çok güzel bir programa katıldıklarını ifade ederek, ramazan ayının huzura vesile olmasını istediklerini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×