Dünya düşünürleri Filistin için bir araya geliyor

- "Filistin'de 100 düşünür" ismi verilen girişimle düşünürler Filistin meselesini ele alacak ve çözüm önerileri getirecek

Dünya düşünürleri Filistin için bir araya geliyor
14 Ağustos 2016 Pazar 18:55

RAMALLAH (AA) - Batı Şeria'da, Filistin meselesinin düşünürler bazında ele alınması ve çözüm önerileri getirilmesi için bir girişim başlatıldığı bildirildi.

Şahid "Yurttaşların Toplumsal Kalkınma Hakları Merkezi" Genel Sekreteri Muhammed Ureykat, Ramallah'ta düzenlediği basın toplantısında "Filistin'de 100 düşünür" adıyla başlatılan girişimle ilgili bilgi verdi. Ureykat, Filistin halkının sosyal, iktisadi ve siyasi haklarını kullanma konusunda sıkıntı yaşadıkları, uluslararası güç dengelerinin değiştiği ve İsrail'de sağcı güçlerin yükselişe geçtiği bir dönemde böyle bir girişim başlatmayı gerekli gördüklerini söyledi.

Ureykat, girişimle düşünürlerin Filistin meselesi ve bölgesel meselelere yaklaşımlarını öğrenmeyi, Filistinli entelektüellerle bu konularda tartışma ortamları oluşturmayı ve Filistin meselesine çözüm önerileri getirilmesini hedeflediklerini ifade etti.

Girişimde, tüm dünyadan ve Araplar arasından siyasi, iktisadi ve sosyal konularda ihtisas sahibi 100 düşünürün katılımıyla 2 yıl boyunca seminerler düzenlenmesi bekleniyor.


Etiketler; #Filistin #Şahid

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×