Doğal Kararlılık Operasyonları

- CENTCOM, koalisyon güçlerinin, Suriye’nin kuzeyinde Münbiç’teki operasyonlar kapsamında DAEŞ hedeflerine yönelik 8 yeni hava saldırısı gerçekleştirildiğini açıkladı

Doğal Kararlılık Operasyonları
08 Haziran 2016 Çarşamba 19:38

WASHINGTON (AA) - ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye’nin kuzeyindeki Münbiç’te DAEŞ hedeflerine yönelik 8 yeni hava saldırısı düzenlendiğini bildirdi.

ABD ordusunun Ortadoğu’daki birliklerinin bağlı olduğu komutanlık olan CENTCOM’dan yapılan yazılı açıklamada, ABD öncülüğündeki uluslararası güçlerin dün Suriye ve Irak’ta DAEŞ noktalarına 25 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Suriye’deki 10 saldırının 8’inin ülkenin kuzeyindeki Münbiç’in DAEŞ’ten geri alınması operasyonları kapsamında gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, bu saldırılarda örgütün taktiksel ünitelerinin, araçlarının ve kullandığı bir köprünün hedef alındığı kaydedildi.

Suriye’deki diğer 2 saldırının ise DAEŞ’in başkent ilan ettiği Rakka yakınlarında yapıldığı bilgisi verildi.

Açıklamada, Irak’ta hükümetin desteğiyle 15 hava saldırısı yapıldığı belirtildi. Felluce yakınlarında DAEŞ’in 3 noktası vurulurken, Habaniye, Hadise, Musul, Tel Afer ve Kayyara civarlarında ikişer, Ramadi ile Ravah etrafında ise birer hava saldırısı düzenlendiği bilgisi paylaşıldı.

Irak’taki saldırılarda örgütün taktiksel birimleriyle muharebe pozisyonları, araçları, depolama alanları, sığınakları ve binaları hedef alındığı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×