Diyarbakır'daki terör operasyonu

- Lice'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 1 terörist etkisiz hale getirildi, 2 terörist sağ yakalandı

Diyarbakır'daki terör operasyonu

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki operasyonda 1 terörist etkisiz hale getirildi, 2 terörist sağ yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde, Lice ve civar bölgelerde terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" kapsamında, Seyrek, Sivrice ve Bayırlı köyü kırsalında arazi arama ve taraması esnasında 11 sığınağın ortaya çıkarıldığı belirtildi.

Sığınaklarda, tuzaklanmış el yapımı patlayıcı, 27 patlayıcı düzeneği, 37 tüp, 4 akü, 116 pil ve pil bloğu, 10 şarjör, 240 fişek, 2 telsiz, 6 batarya, biri silah üstü gece görüşlü olmak üzere 2 dürbün, 17 terörist kıyafeti, havadan görüntüleri engellemek için kullanılan şemsiye, güneş paneli, çeşitli ebatlarda çadır, sığınak yapımında kullanılan malzemeler, muhtelif giyim ve tıbbi malzemeler ele bulunduğu bildirildi.

Arazi aramalarında sıcak temas sağlanan teröristlerden 1'i etkisiz hale getirildi, 2 terörist sağ yakalandı. Etkisiz hale getirilen teröristin üzerinde 1 uzun namlulu silah, 5 şarjör, 1 el bombası ele geçirildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×