Diyarbakır'daki terör saldırısı

Konya'ya tayini çıkan şehit polisin evini taşımak ve iş yeriyle ilişiğini kesmek için son kez Diyarbakır'a gittiği öğrenildi

Diyarbakır'daki terör saldırısı
15 Ağustos 2016 Pazartesi 22:12

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 5 yaşındaki oğlu Hüseyin Utku ile şehit düşen polis memuru Ahmet Gülbahar'ın Kahramanmaraş'ın Afşin'deki ailesine acı haber verildi.
Gülbahar ile oğlunun şehadet haberi, Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Tabhasan ve İlçe Müftüsü Yakup Yıldırım tarafından Afşinbey Mahallesi'nde yaşayan anne Şadiye Gülbahar'a verildi.
Babasını 3 yıl önce kaybeden şehidin annesi torunu ve oğlunun acı haberi üzerine sinir krizi geçirdi. 112 Acil Servis ekiplerince müdahale edilen anne Gülbahar'ı, eve gelen yakınları teskin etmeye çalıştı.
Şehadet haberinin ardından şehidin evinin önüne Türk bayrakları asıldı.
- Tayini çıkmış, ev taşımaya gitmiş

Diyarbakır Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli 35 yaşındaki 2 çocuk babası 10 yıllık polis memuru Gülbahar'ın Konya'ya tayininin çıktığı, ailesiyle Diyarbakır'a evlerini taşımak için son kez gittiği öğrenildi.
- Helalleşmeye gittiği sırada saldırı olmuş

Şehit Gülbahar'ın, 1 yaşındaki kızı Reyhan ve eşi Betül Gülbahar'ı evde bırakıp, 5 yaşındaki oğlunu yanına alarak görev yaptığı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne ilişiğini kesmeye ve mesai arkadaşlarıyla helalleşmeye gittiği sırada saldırının meydana geldiği öğrenildi.

Bu arada şehidin kayınpederi İbrahim Demir'in de olayda ağır yaralandığı öğrenildi.

Şehidin amcasının oğlu Ekrem Gülbahar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, acılarının tarif edilemez olduğunu belirterek, "Ailesiyle Diyarbakır'a ev taşımaya gitmişti. Ev eşyalarını taşıma işi bittikten sonra çocuğu ile karakola giderek son ziyaretlerini yapmak istemişler ve o esnada da bomba patlamış." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×