Diyanet İşleri Başkanı Görmez Diyarbakır'da:

"Ebediyete kadar fethe kapılarını açan Diyarbakır ebediyete kadar bir İslam şehri olarak, bir selam şehri olarak, bir iman şehri olarak, bir eman şehri olarak ebedi ve baki kalsın inşallah"

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Diyarbakır'da:
20 Mayıs 2017 Cumartesi 18:54

DİYARBAKIR (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Ebediyete kadar fethe kapılarını açan Diyarbakır ebediyete kadar bir İslam şehri olarak, bir selam şehri olarak, bir iman şehri olarak, bir eman şehri olarak ebedi ve baki kalsın inşallah." dedi.

Görmez, Çınar ilçesinde, toplantı salonu, Diyanet Vakfı Etüt Merkezi, yüz kişinin eğitim alacağı Kur'an kursu, çocuk kreşi ve lojmanın da yer aldığı ilçe İlçe Müftülüğü hizmet binasının açılışını yaptı.

İkindi namazını Çınar'daki Yeşil Cami'de kılan Görmez, daha sonra açılışı yapmak için Çınar İlçe Müftülüğü binasına geçti.

Görmez, Diyarbakır'da çok büyük güzellikler yaşadıklarını ifade ederek, Diyarbakır'ın fethinin bütün Diyarbakırlılara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Diyarbakır'ın fethinin çok önemli olduğunu vurgulayan Görmez, "Bu fetih günün hiçbir zaman unutmayın çocuklarınıza da anlatın. Ebediyete kadar fethe kapılarını açan Diyarbakır ebediyete kadar bir İslam şehri olarak, bir selam şehri olarak, bir iman şehri olarak, bir eman şehri olarak ebedi ve baki kalsın inşallah." dedi.

Diyarbakır'da yapımı bitmek üzere olan Diyarbakır Uluslararası İmam Şafii Diyanet Akademisi kompleksini ziyaret ettiğini anlatan Görmez, şöyle konuştu:

"Beni en çok sevindiren şey, sayın valimizle birlikte Diyarbakır Uluslararası İmam Şafii Diyanet Akademisi’nin bitmek üzere olan binalarını gördük. Oradan Dicle'ye bakarak alim yetiştiren bir merkez olması için Allah'a dua ettik. Oda bizim için sevinçli bir hadiseydi. Sonra Diyarbakır'ın fethini idrak ettik. Diyarbakırlılar hıncahınç doldurmuşlardı salonu. Büyük bir mutluluk duydum. Şimdi de Çınar ilçesinde çok güzel bir müftülük binasının, Kur'an kursunun açılışında beraberiz. Cenab-ı Hakk'a sonsuz hamdusenalar olsun. Hayırlı olsun, Allah mübarek etsin."

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve İl Müftüsü Burhan İşliyen de törende birer konuşma yaptı.

Yapılan duanın ardından müftülük binasının açılışı gerçekleştirildi. Açılıştan sonra görmez binada incelemelerde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı, İlçe Müftüsü Şemsettin Şimşek, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Abdurrezzak Ateş, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı.

Daha sonra Diyarbakır'a geçen Görmez, Yenişehir ilçesinde yapımı devam Merkez Camisi'nde incelemelerde bulunarak inşaat hakkında bilgi aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×