"Dış Ticaret Okulu" eğitimleri başlıyor

- TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin : - "Dış Ticaret Okulu projesi kapsamında alınan eğitimler ile hem KOBİ’lerimizin kurumsal kapasitelerine büyük bir katkı sağlanmış olacaktır hem de bölgemizden ihracat yapan firma sayısı artacaktır"

19 Eylül 2016 Pazartesi 16:55

TEKİRDAĞ (AA) - Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Yatırım Destek Ofisleri aracılığıyla iş ortamının geliştirilmesi için Trakya Bölgesi’ndeki firmaların dış ticaret kapasitelerinin artırılmasına yönelik hayata geçirilen "Dış Ticaret Okulu"nda sonbahar dönemi eğitimlerinin başladığı bildirildi.

TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, kurum olarak özellikle Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da bulunan yatırım destek ofisleri aracılığıyla bölgenin iş ve yatırım ortamının geliştirilmesi amacıyla bir dizi çalışma yürüttüklerini belirtti.

Ajans olarak yürüttükleri çalışmalardan birinin de "Dış Ticaret Okulu" eğitimleri olduğunu ifade eden Şahin, "Ajans olarak KOBi’lerimizin rekabet edebilirliklerinin ve uluslararası pazarlara erişebilmelerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine çok önem veriyoruz. Yukarıda değindiğimiz hedeflere ulaşabilmek amacıyla alanında uzman eğiticilerle bölgemizde faaliyet gösteren KOBİ’lerimize bu eğitimleri veriyoruz." ifadelerini kullandı.

"Dış Ticaret Okulu" eğitimlerinin KOBİ'lerin kurumsal kapasitelerine fayda sağlayacağını bildiren Şahin, şunları kaydetti:

"Dış Ticaret Okulu projesi kapsamında alınan eğitimler ile hem KOBİ’lerimizin kurumsal kapasitelerine büyük bir katkı sağlanmış olacaktır hem de bölgemizden ihracat yapan firma sayısı artacaktır. 26 Eylül’de başlayacak olan ikinci eğitim programımızı Çerkezköy’de organize ettik. 5 haftaya yayılmış 10 günlük bu eğitim ile firmaların her eğitim gününü bir basamak olarak kullanıp eğitim sonunda varış noktası olarak ihracat stratejilerini oluşturmuş olmalarını bekliyoruz. Gerçekleştirilecek olan proje çalıştayında firmalarımızdan bu stratejilerini sunmalarını talep edeceğiz ve çalıştay sonunda stratejisi başarılı bulunan 3 firmamıza 5 hafta daha danışmanlık hizmeti sağlayacağız. Eğitim ve danışmanlık desteği sonrasında firmalarımızın diğer firmalara örnek olacağına inanıyorum. Bu eğitimlerin firmalarımız, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×