Ders çalışana pasta ve börek

-Amasya Üniversitesi personeli ve eşleri, final sınavlarına üniversitenin kütüphanesinde çalışan öğrencilere yaptıkları pasta ve börekleri ikram ediyor

Ders çalışana pasta ve börek
01 Haziran 2016 Çarşamba 00:52

AMASYA (AA) - Amasya Üniversitesi personeli ve eşleri, final sınavlarına üniversitenin kütüphanesinde çalışan öğrencilere evlerinde yaptıkları pasta ve börekleri ikram etmeye başladı.

Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, "Sizin İçin Varız" projesi kapsamında, üniversite personeli ve eşlerinin yaptığı pasta ve börekleri öğrencilere kendi elleriyle ikram etti.

Orbay, gazetecilere yaptığı açıklamada, uygulamanın öğrencilerce de beğenildiğini belirterek zorlu final döneminde bir nebze de olsun öğrencileri rahatlamak ve onlara destek vermek amacıyla böyle bir etkinlik yaptıklarını söyledi.

Diğer sınav dönemlerinde öğrencilere simit, çay ve çorba ikram ettikleri anlatan Orbay, şöyle konuştu:

"Final sınavları boyunca okulumuzda bulunan okuma salonları ve kütüphanelerimiz 24 saat açık. Bugün farklı bir uygulama yapmak istedik. Daha önceki dönemlerde öğrencilerimize farklı ikramlarımız oluyordu. Amasya Üniversitesi gerçekten büyük bir aile. Bu ailenin akademik, idari personeli ile çalışanları ve eşlerinin kendi el emekleri ve göz nuruyla yaptıkları pasta, çörek ve börekleri kütüphanemizde geç saatlere kadar çalışan öğrencilerle buluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik" diye konuştu.

İkramın her gece 23.00'te başlayacağını ve bir saat süreceğini aktaran Orbay, uygulamanın sınavların sona erene kadar devam edeceğini vurguladı.

İkramlar için üniversite yönetimine teşekkür eden öğrencilerden ise Turgut Büyüksakallı, "Bugün eğitime desteğin canlı örneğini gördüm. Aslında hocalarımız, 'Final sınavlarında başarılar diliyoruz arkadaşlar' da diyebilirdi. Bugün bu ikramları gördüğümüzde kendimizi ailemizin evinde hissettik. Gece boyunca ders çalıştığımız için zinde olmamız gerekiyor, ders çalışmaya böyle ikramları yiyerek devam etmek, dersimize olan motivasyonumuzu da artırıyor" ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Seda Nur Arslan ise kütüphanede ders çalışırken sürprizle karşılaştıkları dile getirerek "Hocalarımız böyle bir incelik yaparak bize moral verdiler. Eve ve ev yemeklerine hasret çekerken böyle bir ikramla karşılaştık ve çok mutlu olduk. Zorlu sınav döneminde bize ev sıcaklığını yaşattılar, hocalarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×