"Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne doğru

- Trakya'da vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla bu pazar günü Yenikapı'da düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nin birlik ve beraberliğin artması açısından önemli olduğunu belirtti

04 Ağustos 2016 Perşembe 13:34

EDİRNE / KIRKLARELİ / TEKİRDAĞ (AA) - Trakya'da vatandaşlar, Yenikapı'da düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nin birlik ve beraberliğin artması açısından önemli olduğunu belirtti.

Edirne'de yaşayan vatandaşlardan Selahattin Genç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, demokrasi nöbetlerinin birlik ve beraberlik duygusunu en üst seviyeye çıkardığını söyledi.

15 Temmuz'daki hain darbe girişimine tüm vatandaşların karşı koyduğunu ifade eden Genç, "Türkiye'ye içeriden ve dışarıdan oynanan oyunlar artık son bulsun. Bu ülke her 10 senede bir ihtilal yaşamak zorunda değil. İnsanlar artık yanlışları, doğruları görsün. İnsanlar hata yapabilir bu hataları en aza indirelim. Bu ülke bir bütündür. Ülkemizi Osmanlı'dan bu yana getirmişiz. Çanakkale'de 10 binlerce şehit var. 15 yaşında çocuklar Çanakkale'de niçin mücadele etti? Bu ülke için mücadele etti. Öyle kendini bilmez 5-10 kişi bu ülkeyi bölmeye uğraşmasın." dedi.

-"Bahçeli'nin katılması önemli"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mitinge katılacağını açıklamasının halk üzerinde olumlu etki oluşturduğunu belirten Genç, "Bahçeli'nin de mitingde konuşma yapacak olması halkı daha da bütünleştirir. Bütün parti liderleri ülkenin birlik ve beraberlik açısından konuşması en doğru olanıdır. Halkı bölmekte fayda yok. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da 7 Ağustos'taki mitinge katılmasını isterim. En azından halka bir şeyler söylemesini isterdik. Heyetini göndermesine de saygı duyuyoruz ama parti genel başkanları oraya gidip açıklama yaptığı zaman halk daha ikna olur." diye konuştu.

Rıfat Özkan ise 84 yaşında olduğunu ve Türkiye'de yaşanan darbeleri gördüğünü dile getirdi. Darbelerin bedelini her zaman halkın ödediğini aktaran Özkan, "15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimine tüm halkımız karşı koymuştur. O gün birlik beraberlik içerisindeydik bugün de yarın da öyle olacağız. 7 Ağustos'ta bu birlik beraberlik en iyi şekilde mitingde duyurulacak. Devlet Bahçeli katılacağını açıkladı. Bu açıklama da vatandaşlar üzerinde olumlu bir etki oluşturdu." şeklinde konuştu.

-Kırklareli

Kırklareli'de yaşayan vatandaşlardan Kemal Bayraktar da, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın siyasi parti liderlerini mitinge davet etmelerini olumlu karşıladıklarını ve liderlerin bu mitinge katılmalarını da gönülden istediğini söyledi.

Türkiye'nin birliği ve beraberliği açısından bu mitingi önemsediklerini belirten Bayraktar, mitinge MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin katılmasını da çok olumlu karşıladıklarını kaydetti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da mitinge katılmasını istediklerini aktaran Bayraktar, bu darbe girişimin bir ülke meselesi olarak görülmesi ve atılacak her adımın da ortak atılması gerektiğini vurguladı.

Ziya Dedeoğlu ise mitinge CHP ve MHP liderlerinin katılmasının gerektiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nu mitinge davet etmesini çok olumlu karşıladıklarını aktaran Dedeoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu çağrı liderlerimize iyi bir göstergedir. Milletimiz için hayırlı olacaktır. Hepsinin katılmasını milletçe arzu ediyoruz. Devlet Bahçeli katılacağını beyan etmiş, sayın Kılıçdaroğlu'nun da katılmasını bekliyoruz. İnşallah millet için devlet için hayırlı olur. Birlik beraberlik açısından güzel olacaktır. İyi günler inşallah geliyor." ifadelerini kullandı.

Bahri Boz da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin geleceği için çok olumlu bir adım attığına işaret ederek, CHP ve MHP liderlerini mitingde görmeyi çok arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

- Tekirdağ

Tekirdağ'da yaşayan vatandaşlardan Numan Doğan ise, bu mitinge bütün siyasi partilerin katılması gerektiği düşüncesinde olduğunu belirterek, "Muhalefet partilerinin bu mitingde birlik beraberlik içinde hareket etmesi gerekiyor. Bütün siyasilerin orada olup dünyaya da bir mesaj vermeleri gerekiyor. Muhalefet partilerimiz ve bütün halkımız ile bu kötü durumdan hep beraber kurtulmamız gerekiyor." dedi.

Fatih Dağ ise, Türkiye'nin bu zorlu süreçte birlik içerisinde olması gerektiğini ifade ederek, "Parti liderleri mitinge katılarak en doğrusunu yapıyorlar. Liderlerin sürekli böyle birlik içinde hareket emesi lazım. Birlik beraberlik çağrısı halkı da birbirine kaynaştırmaktadır. Halk olarak bu zamanda siyasi partilerin birlikte hareket etmesi hoşumuza gidiyor." diye konuştu.

Münir Satkın da, parti liderlerinin ortak hareket edip mitingde birlik olmasını çok olumlu bulduğunu kaydederek, "Demokrasimiz çok önemli bir saldırıya uğradı. Bu mitingi de dünyaya Türk halkının birlik beraberlik içinde demokrasiye sahip çıkma olarak değerlendiriyorum. Tüm partilerin bu mitinge katılmasını destekliyorum ve çok olumlu buluyorum." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×