Demokrasi ve Şehitler Mitingi Sancak'ta izlendi

- Demokrasi ve Şehitler Mitingi Sırbistan'da, Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinde de yakından takip edildi

Demokrasi ve Şehitler Mitingi Sancak'ta izlendi
07 Ağustos 2016 Pazar 23:51

NOVİ PAZAR (AA) - Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi Sırbistan'da, Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinde de izlendi.

Sancak'ın en büyük kenti Novi Pazar'daki şehir merkezinde toplanan halk, "Türkiye-Sancak her zaman yan yana" ve "Dik dur eğilme, Sancak seninle" dövizleri taşıyarak Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek sloganları attı.

Boşnak partileri ile Türkiye Dostları Topluluğu tarafından düzenlenen mitingde konuşan Türkiye Dostları Topluluğu temsilcilerinden Nafilj Sejdovic, demokrasinin temellerini ve halkın iradesini desteklemek amacıyla bir araya geldiklerini ifade etti.

Türkiye'nin Sırbistan'a verdiği desteğin son derece büyük ve önemli olduğuna dikkati çeken Sejdovic, "Sancak, iki ülke arasındaki işbirliğinin kapısı niteliğindedir. Ne mutlu Türküm diyene." ifadelerini kullandı.

Organizasyon Kurulu Üyesi Avdija Salkovic de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olan Ömer Halisdemir'i anımsatarak, "Ömer, vatanı için hayatını kaybetti. Bedenine saplanan mermilerle vatanı için beyaz kanatlı bir meleğe dönüştü." diye konuştu.

Erdoğan'ın bir dünya lideri olduğunu vurgulayan Salkovic, birlik olmanın ne demek olduğunu Türkiye'den öğrendiklerini söyledi.

Mitingde mesajı okunan Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay da Türkiye ile Sırbistan arasındaki bağların ne kadar güçlü olduğunun bu mitingde bir kez daha görüldüğü kaydetti.

Mitinge katılanlar Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ni dev ekrandan canlı olarak takip etti. Katılımcılar, FETÖ'nün darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler için de dua etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×