Demokrasi ve Şehitler Mitingi

- Filistin basını ve halk, İstanbul'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne yoğun bir ilgi gösterdi

 Demokrasi ve Şehitler Mitingi

GAZZE (AA) - Türkiye'de başta İstanbul Yenikapı olmak üzere pek çok kentte düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi Filistinliler tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi.

Binlerce Filistinli, facebook ve Twitter hesapları üzerinden Arapça "Demokrasi ve Şehitler#" etiketiyle paylaşımlarda bulundu. Kullanıcılar, bu etiketle yaptıkları paylaşımlarda "müthiş tablo" ve "darbeye karşı duran Türk halkının gür sesiyle" gurur duyduklarını ifade etti.

Filistinli sanatçı Abdulfettah Uveynat Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Türkiye'de her şey güzel ve ayrıcalıklı, gösterileri bile." ifadesini kullandı.

Sosyal paylaşım sitelerinin kullanıcıları Türkiye'yi "Zalim ve karanlık dünyada aydınlığın gücü" olarak tanımlarken Türk halkının bilinçli tavrını övdü.

Filistinli gazeteciler de kendi hesaplarında mitingden görüntüler paylaşırken iktidar ve muhalefet partisinin bir arada olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Pek çok yerel haber ajansı ise mitingi canlı olarak yayınlarken, Türk sanatçıların mitinge katılımına büyük ilgi gösterdi.Etiketler; #türkiye

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×