Demokrasi ve Şehitler Mitingi

- Şehrin pek çok noktasından kara ve deniz yoluyla Yenikapı Miting Alanı'na gelen vatandaşlar, alanı tamamen doldurdu - Yoğunluk nedeniyle alana ulaşamayan vatandaşlar dolayısıyla kentin birçok noktasında kalabalıklar oluştu

Demokrasi ve Şehitler Mitingi

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nin yapıldığı Yenikapı Miting Alanı'nı vatandaşlar tamamen doldurdu.

Vatandaşlar, öğle saatlerinden itibaren ellerinde Türk bayrakları, üzerlerinde Türk bayrağı bulunan tişört ile şapkalarla, kara ve deniz yoluyla mitingin yapıldığı Yenikapı Miting Alanı'na akın etti.

Alanın dolması nedeniyle bazı vapurlar geri dönmek zorunda kaldı.

Miting için Üsküdar'da vapura binmek isteyen vatandaşlar, Yenikapı'ya sahil girişlerinin kapatıldığı anonsu üzerine Eminönü vapurlarına yöneldi. Yoğunluk sebebiyle Eminönü'nden tramvay seferleri de Beyazıt'a kadar çalıştı.

Yenikapı Miting Alanı'na giremeyip geri dönmek isteyen binlerce kişi, Marmaray Yenikapı İstasyonu'nda yoğunluk oluşturdu. Aşırı yoğunluk nedeniyle Yenikapı'dan Marmaray'a girişler kontrollü olarak sağlanıyor.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×