Demokrasi şehitleri son yolculuğuna uğurlanıyor

- FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara'da Gölbaşı Özel Harekat Merkezine yapılan saldırıda şehit olan 51 yaşındaki 3. sınıf emniyet müdürü Fikret Metin Öztürk Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi

Demokrasi şehitleri son yolculuğuna uğurlanıyor

İSTANBUL (AA) - FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara'da Gölbaşı Özel Harekat Merkezine yapılan saldırıda şehit olan 51 yaşındaki 3. sınıf emniyet müdürü Fikret Metin Öztürk son yolculuğuna uğurlandı.

Öztürk'ün Ankara'dan getirilen cenazesi için, Bağcılar Osmangazi (Yeşil) Camisi'nde ikindi vaktinde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin cenaze namazını kıldıran İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, daha sonra dua etti.

Cenaze törenine Öztürk'ün ailesi ve yakınlarının yanı sıra polis, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öztürk ailesi, camide taziyeleri kabul etti.

Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra çok sayıda kişi cenaze törenine çelenk gönderdi.

Fikret Metin Öztürk'ün cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "İdam isteriz" sloganları atılarak götürüldüğü Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

51 yaşındaki şehit Öztürk'ün 13 yaşında Elif Ülkü adlı bir kızı ve 3 yaşında olan Ahmet Oğuz adlı iki çocuğu var.

Şehidin eşi Hatice Öztürk ise, Çorum'da hemşirelik görevi yapıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×