Demokrasi nöbeti devam ediyor

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşlar meydanlarda demokrasi nöbetinde

Demokrasi nöbeti devam ediyor
22 Temmuz 2016 Cuma 21:23

FETÖ tarafından girişilen darbenin birinci haftası geride kalırken vatandaşlar bu gece de meydanlardaki yerini aldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşlar meydanlarda demokrasi nöbetinde. 

İstanbul Taksim'de binlerce kişi meydanı doldurdu. Darbe girişiminin ilk gününden bu yana meydanı boş bırakmayan vatandaşlar, bu gece bir kez daha meydandaki yerini alarak darbecilere karşı sesini yükseltti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki merkez binası ve Saraçhane parkı içerisindeki demokrasi nöbeti bu akşam da yoğun katılımla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin ana giriş kapısında "Demokrasi nöbetimiz devam ediyor" yazılı dev ekranlar ve 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşların isimlerinin ve fotoğraflarının yer aldığı, etrafı karanfillerle çevrili stant yer alıyor.

Bina önündeki araçlardan "Bir başkadır benim memleketim", Grup Tillo'nun "Ortağız bir namusa", "Ölürüm Türkiyem" şarkıları ve "Diriliş Ertuğrul" dizisinin müzikleriyle mehter marşları çalınıyor.
Belediye binası önündeki mobil büfelerden ve belediye binasının karşısındaki Saraçhane parkına stant kuran sivil toplum kuruluşları tarafından nöbete gelen vatandaşlara yemek, çay, su ve meyve dağıtımı yapılıyor. Aileleriyle gelen bazı vatandaşlar da Saraçhane parkındaki çimlerin üzerinde evlerinden getirdikleri yemekleri yiyerek, çevredekilere ikram ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ali can - 2 yıl önce
Vatan sana canım feda