Davutoğlu'nun huzurevine Anneler Günü ziyareti

- Başbakan Davutoğlu'nun, Anneler Günü dolayısıyla dün Ankara'daki Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle bir araya geldiği ziyarete ilişkin görüntüler basınla paylaşıldı

Davutoğlu'nun huzurevine Anneler Günü ziyareti
09 Mayıs 2016 Pazartesi 12:33

ANKARA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Anneler Günü dolayısıyla dün Ankara'daki Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle bir araya geldiği ziyarete ilişkin görüntüler basınla paylaşıldı.

Davutoğlu, Anneler Günü dolayısıyla dün Çankaya ilçesindeki Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne ziyarette bulundu. Başbakan Davutoğlu'na ziyaretinde, eşi Sare Davutoğlu da eşlik etti.

Basınla paylaşılan görüntülere göre, ziyarette Başbakan Davutoğlu'nu karşılayan bir huzurevi sakinine Sare Davutoğlu, "Söz verdim getirdim Başbakan'ı." dedi. Huzurevi sakininin "Nerede kaldın" sözlerine Sare Davutoğlu, "Başbakan çok meşguldü." karşılığını verdi.

Ardından Başbakan Davutoğlu, huzurevi sakinlerinin ellerini öperek, onlara kırmızı gül dağıttı. Ziyarette bir huzurevi sakininden dua isteyen Davutoğlu, "Can dilinizle dua edin bize." ifadesini kullandı. Elini öptüğü bir huzurevi sakini ise Davutoğlu'na, "Biz sizden razıyız, Allah da sizden yerden göğe kadar razı olsun. Hayırlı günler sizlerin olsun. Allah'ın bereketli, sağlıklı, sıhhatli günleri sizin üstünüzde olsun." şeklinde dua etti.

- "Kurban olurum seni verene"

Kendisine, "Allah benim ömrüm kadar ömür versin, işin rast gelsin, hiç ağzının tadı bozulmasın. Allah yanında olsun, kurban olurum seni verene. Ne olursun, müsaade eder misin öpeyim?" diyen huzurevi sakinine ise Davutoğlu, "Tabii, ben sizin oğlunuzum. Onun için Anneler Günü ziyaretine geldik. Sizin evladınızız, sizi hiç yalnız bırakmayız." karşılığını verdi.

Ziyarette Davutoğlu, daha önce Malezya'da görev yapan bir huzurevi sakiniyle Malayca sohbet etti. Bunun üzerine huzurevinde tebessüm ettiren anlar yaşandı.

Başbakan Davutoğlu, Başbakanlığı bırakmaması yönünde ricada bulunan bir huzurevi sakinine ise "Dua edin, hayırlısı olsun." dedi.

- Davutoğlu, sevgi evini de ziyaret etti

Davutoğlu çifti, huzurevi ziyaretinin ardından Çankaya'da bulunan bir sevgi evine geçti. Burada, sevgi evinin minik sakini tarafından çiçeklerle karşılanan Davutoğlu, evde kalan çocuklarla bir süre sohbet etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×