Darbe girişiminde yaralanan polis hastanede evlendi

Bölücü terör örgütü FETÖ'nun darbe girişimi sırasında yaralanan polis memuru Ferdi Akyün, nişanlısı Nesrin Demir ile hayatını, hastanede düzenlenen törenle birleştirdi

Darbe girişiminde yaralanan polis hastanede evlendi
26 Temmuz 2016 Salı 18:05

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında ayağından ve kolundan yaralanan polis memuru Ferdi Akyün (28) ile nişanlısı Nesrin Demir (23), hastanede düzenlenen törenle dünyaevine girdi.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'da izinli olduğu halde Topkule Kışlası'na göreve giden Akyün, burada yaralanmasının ardından Bağcılar Medipol Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen sade bir törenle evlenen çiftin düğünleri ise 21 Ağustos'ta Erzurum'da yapılacak.
Tören için tedavisinin devam ettiği odasından nişanlısı Demir ve yakınlarının eşliğinde salona giden Akyün'ün tekerlekli sandalyeyle getirildiği görüldü.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun nikahlarını kıydığı çiftin şahitliklerini de İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Haydar

Özdemir ile Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren yaptı.
Nikah töreninin ardından Belediye Başkanı Göksu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hediyesini çifte takdim etti.

 "BU UĞUR'DA MÜKAFAT OLARAK GAZİ OLDUK"

Damat Ferdi Akyün, nikahın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
"Bu olayla ilgili olarak, 15 Temmuz günü davetiyeleri bastırdım. Bunların dağıtılması için akrabalarımı ziyarete gittik. Bu olayların gelişmesi üzerine de birliğimize döndük tekrar. Verilen işimizi, görevimizi yaptık. Neticesi böyle oldu. Bu uğurda mükafat olarak da gazi olduk. Şükürler olsun. Benimle aynı zamanda yanımda olan arkadaşımla aynı hastanede birlikte yatıyoruz. Allah sivil, resmi bu uğurda çatışan tüm herkese, yaralılara yardımcı olsun. İnşallah en kısa zamanda iyi oluruz. Biz şükür şu an iyiyiz. Her şeye rağmen dimdik ayaktayız. Hayatın gerektirdiği şekilde işlerimizi yoluna koymaya çalışıyoruz. Bir şekilde hayat yürüyor. Şehit olan sivil, resmi tüm kardeşlerimizin de ailesine Allah yardım etsin, tüm Türkiye'nin başı sağ olsun."

Akyün, bir gazetecinin eşi Demir ile törende neden siyah kıyafetler tercih ettiklerini sorması üzerine de "Biz yaralandık, şehit olan arkadaşlarımız var. Şu an bir üst katta benden durumu daha ağır olan arkadaşım da var. Şaşaalı bir şey yapmak istemedik. İmzamızı attık. Yarın yine bir ameliyat olacağım. Sadece bir şeyin gerektirdiği bir şeyi yapmaya çalıştık. Bir imza attık." diye konuştu.

"ŞEHİTLERİMİZİN BÜYÜK BÖLÜMÜ TANKIN ALTINDA KALDI"

Çiftin aileleriyle yakınlarının katıldığı nikah töreninde konuşan Göksu, Akyün'ün darbe girişiminin yaşandığı gecenin sabahında Topkule Kışlası'nda çıkan çatışmada yaralandığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"15 Temmuz'da Türkiye çok önemli bir badireyi atlattı. Türkiye çok önemli bir direnç gösterdi ve Türk toplumu vatan olarak bu toprakların nasıl kendisine bırakıldığını tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. Bu işlerin de en önemli kahramanları tabii ki sokaklara dökülen halkımız ve o gün halkımızla birlikte gönül bağı kurarak, büyük bir muhabbet bağı kurarak halkımızın önünde rehberlik eden, en büyük güç olarak o mücadeleye karşı direnen polislerimiz ve emniyet teşkilatımız oldu. Kardeşimiz de o emniyet teşkilatımızın bir ferdi olarak, milletin yanında yer alarak o mücadelede yer aldılar. Bugün 26 Temmuz. Aslında düğünleri olacaktı ama kader bugün sadece nikahını yapıyoruz. Daha sonra düğünlerini 21 Ağustos'ta Erzurum'da olacak."

Göksu, darbe girişimi sırasında Esenler'in çok sayıda şehit verdiğini dile getirerek, "Bu şehitlerimizin büyük bölümü tankın altında kalarak şehit oldular. Çok sayıda yaralımız var ki yaralılarımızın bir kısmı burada tedavi görüyor. Biz bu yaralılarımıza, şehitlerimize çok farklı bakmak durumundayız. Bugün Türkiye bir kabile devleti olmadığını ispatladı ise bugün Türkiye ayakları üzerinde daha özgür ve güçlü duruyorsa Ferdi kardeşimizin ayağından akan kanın, şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine duruyor." diye konuştu.

 "İNŞALLAH BU ÜLKE DE GÜZEL GÜNLER GÖRECEK"

Akyün ile aynı yerde ve zamanda yaralanan arkadaşı polis memuru Kemal Cavit Akdemir de şunları kaydetti:
"Başakşehir Polis Merkezi'nde çalışıyorum ben. Ferdi kardeşimizle birlikte oraya görev için gittik. Allah bize oradan çıkmayı nasip etti. İnşallah bir ömür mutlu olurlar. İnşallah bu ülke de daha güzel günler görecek. Tek düşüncem inşallah bir ömür mutlu olurlar ki gördüğüm manzara da o yani."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×