Darbe girişimi sonrası hayat normale dönüyor

- FETÖ'nün darbe girişimi sonrası günlük işlerine odaklanan Ulus Hali esnafı ve vatandaşlar hayatın normale dönmeye başladığına işaret etti - Mehmet Duymaz: - "Akşamları meydanlarda 'demokrasi nöbeti' tutuyoruz, gündüz ise işimizin başındayız" - Recep Tombul: - "Hayat normale döndü, her şey geride kaldı. Darbe gerçekleşseydi Türkiye ne hale gelecekti, kaç parça olacaktı, kaç yüz binlerin kanı akacaktı memlekette?" - Orhan Koca: - "Darbe girişimine karşı millet gerekli cevabı verdi. Fethullah Gülen'in bir avuç çeteyle, hainle yapmış olduğu darbeden korkmadık, korkmayacağız"

Darbe girişimi sonrası hayat normale dönüyor
18 Temmuz 2016 Pazartesi 14:35

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Türkiye'de hayat normale dönmeye başladı. Girişimin yoğun olarak hissedildiği başkentte, insanlar alışveriş yapıyor, ekonomik faaliyetlerini sürdürüyor.

Darbe girişimi sonrası günlük işlerine odaklanan ve ekonomik faaliyetlerine devam eden Ulus Hali esnafı ve vatandaşlar, AA muhabirine konuştu.

Halde manav dükkanı işleten Mehmet Duymaz (35), geçmiş darbeleri anımsatarak, "Darbe olsaydı bu millet ekmek bulamazdı." dedi. Ülkenin zor günlerden geçtiğine ancak Türk halkının uyanık olduğuna dikkati çeken Duymaz, şu an güvende ve dimdik ayakta olduklarını vurguladı. Duymaz, akşamları meydanlarda "demokrasi nöbeti" tuttuklarını, gündüz ise iş yerlerinin başında bulunduklarını anlatarak, darbe girişiminde bulunanlara tepki gösterdi. Duymaz, Meclis'ten gerekli yasanın çıkartılmasını ve idamın geri getirilmesini istedi.

Ev hanımı Aliye Albayrak (62), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde kendilerini güvende hissettiklerini dile getirerek, gıda alışverişi yapmak üzere Ulus Hali'ne geldiğini söyledi.

Emekli Recep Tombul (58) ise hayatın normale döndüğünü, her şeyin geride kaldığını kaydederken, "Düşünebiliyor musunuz, şu anda darbe gerçekleşseydi Türkiye ne hale gelecekti, kaç parça olacaktı, kaç yüz binlerin kanı akacaktı memlekette?" ifadesini kullandı.

Ailesiyle birlikte alışverişe çıkan Orhan Koca (49) da darbe girişimine karşı milletin gerekli cevabı verdiğinin altını çizerek, "Fethullah Gülen'in bir avuç çeteyle, hainle yapmış olduğu darbeden korkmadık, korkmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Genelkurmay Başkanı, tüm kuvvet komutanlarının arkasındayız, olmaya da devem edeceğiz. Bunlar küçük şeyler ama bunlara pabuç bırakmayacağız." şeklinde konuştu.

Koca, iktidar ve muhalefet partilerine çağrıda bulunarak idamın geri gelmesini istedi.

İşçi emeklisi İsmail Özdemir (74), FETÖ'nün darbe girişimi sonrası hayatın normale döndüğünü dile getirdi. Vatandaş olarak TBMM'ye çağrıda bulunmak istediğini kaydeden Özdemir, "Bizim paramızla, bunları beslemesinler. Gereken kanunu çıkarsınlar, bunları ortadan kaldırsınlar. Eğer bizim paramızla bunları beslerlerse, ben hakkımı helal etmiyorum." dedi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×