Danimarka'da cami kundaklamalarını destek veren kadına para cezası

- Sosyal medyada cami kundaklamalarına kast ederek, "Bir litre benzin de benden" yorumu yazan Danimarkalı bir kadın 3 bin kron para cezasına çarptırıldı

Danimarka'da cami kundaklamalarını destek veren kadına para cezası
29 Eylül 2016 Perşembe 21:15

STOCKHOLM (AA) - Danimarka'da cami karşıtlarının oluşturduğu sosyal medya sayfasında, cami kundaklamalarını kast ederek, "Bir litre benzin de benden'' yorumu yazan kadın 3 bin kron (yaklaşık 400 avro) cezaya çarptırıldı.Herging Mahkemesi'nden yapılan açıklamada, Ceza Kanunun 136. maddesini ihlal ve halkı galyana getirerek kışkırtmaya yeltendiği için 39 yaşındaki kadına 3 bin kron ceza verildiği belirtildi.
Savcı Linette Lysgaard'ın 60 gün hapis cezası ile açtığı davada 3 bin kron para cezasına çarptırılan 29 yaşındaki kadın, TV2'ye yaptığı açıklamada, yaptığı yorumundan dolayı çok pişmanlık duyduğunu ve aptalca bir iş yaptığını söyledi.
Başkent Kopenhag'da İslam İnanç Toplumu'na ait bir cami ve kültür binası, geçen sene kundaklanmış ve tartışmalar sonucu sosyal medya sitelerinde cami yakmaya benzin bağışlama kampanyaları başlatılmıştı.
Öte yandan iki hafta öncede Danimarka İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatına (IGMG) ait Mina Hindholm Yatılı Okulu'na bombalı bir saldırının gerçekleştirilmiş, saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar meydana gelmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×