DAEŞ mensubu canlı bomba etkisiz hale getirildi

- Suriye sınırında etkisiz hale getirilen 2 DAEŞ üyesinden birinin, istihbarat raporlarında Ankara ya da Adana'da canlı bomba saldırısı yapmayı planladığı belirtilen Muhammed Arab olduğu tespit edildi

DAEŞ mensubu canlı bomba etkisiz hale getirildi
30 Haziran 2016 Perşembe 09:27

ANKARA (AA) - Suriye sınırında etkisiz hale getirilen 2 DAEŞ üyesi teröristten birinin, Ankara ya da Adana'da canlı bomba saldırısı yapmayı planladığı istihbarat raporlarına yansıyan Muhammed Arab olduğu belirlendi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 25 Haziran'da Suriye sınırında yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 2 kişi, ikazlara uymayarak kaçmaya çalışmaları üzerine güvenlik güçlerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.

Daha sonra yapılan incelemede 2 kişinin Suriyeli olduğu ve DAEŞ yanlısı "Ebu Ali" kod adlı Mustafa Demir ile irtibatları bulunduğu anlaşıldı.

Etkisiz hale getirilen kişilerden birinin, istihbarat raporlarında Ankara ya da Adana'da canlı bomba saldırısı yapmayı planladığı bildirilen Muhammed Arab, diğer teröristin ise Muhanad Khalad olduğu belirlendi.

Muhammed Arab'ın üzerinde 21 Haziran'da Şam'dan Kamışlı'ya uçakla geldiğini gösteren bilet bulundu.


Etiketler; #suriye sınırı

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×