Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik Marmaris'teki suikast girişimi

- FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri arama çalışmaları devam ederken, yakalananların ifadesi doğrultusunda arananların sayısı ise 12'ye yükseldi - Yüzbaşı Öztürk'ün de eklenmesiyle güncellenen darbeci askerlerin fotoğraf ve isimlerinin yer aldığı liste ekiplere yeniden dağıldı - Erdoğan'ın oteline saldıran darbeci askerlerin yeni görüntüleri de ortaya çıktı. Otelin sahil kısmına bakan güvenlik kameralarından birisine yansıyan görüntülerde, darbeci askerlerin saldırının ardından sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bölgeden ayrıldıkları görülüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik Marmaris'teki suikast girişimi

MUĞLA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele düzenlenen saldırıyla ilgili aranan darbe girişiminde bulunan askerlerin sayısı 12'ye yükseldi.

Marmaris-Muğla Karayolu'nun Çetibeli Mahallesi Gökçe Yokuşu mevkisinde 7 darbeci askerin yakalanmasının ardından komando, Polis Özel Harekat timleri ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri arama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yakalanan 7 darbeci askerin ifadeleri doğrultusunda aranan FETÖ üyesi askerlerin sayısının 11'den 12'ye yükseldi belirtildi. Listeye eklenen son isim ise Yüzbaşı Mehmet Öztürk oldu. Darbeci 12 askerin isim ve fotoğraflarının bulunduğu liste de yeni haliyle ekiplere gönderildi.

Aranan askerler listesinde Öztürk'ün yanı sıra Şükrü Seymen, İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Ergün Şahin, Enes Yılmaz, Muammer Gözübük, Murat Köse, Muhammet Burak İpek, Burkay Karatepe, Mehmet Demir ve Bahadır Sagun bulunuyor.

Arama çalışmalarına Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Bornova 2. Jandarma Komando Tugay Komutanlığından özel eğitimli, tamamı rütbelilerden oluşan askerler ile Muğla İl Jandarma Komutanlığından 300 komando, 200 jandarma, 100 Özel Harekat Polisi, 6 helikopter, 3 uçak ve 1 drone de katılıyor.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oteline saldıran darbe girişiminde bulunan askerlerin yeni görüntüleri de ortaya çıktı.

Otelin sahil kısmına bakan güvenlik kameralarından birisine yansıyan görüntülerde, askerlerin saldırının ardından sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bölgeden ayrıldıkları görülüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×