Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de

- Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 12.00'de Çin'in Hangzhou kentine geldi - Çin Cumhurbaşkanı Şi Cinping'in davetlisi olarak, bu ülkeye gelen Erdoğan, temaslarının ardından, G20 Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de
02 Eylül 2016 Cuma 12:53

HANGZHOU (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 12.00'de Çin Halk Cumhuriyeti'nin Hangzhou kentine geldi.

Erdoğan, Çin Cumhurbaşkanı Şi Cinping'in davetlisi olarak geldiği bu ülkede, çeşitli temaslarda bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Şi Cinping yarın baş başa görüşmelerinin ardından, heyetler arası görüşmelere başkanlık edecek. İki lider daha sonra Türkiye ve Çin arasında yapılacak anlaşma ve protokollerin imza törenine katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin ile de bir araya gelecek.

Temaslarının ardından, Çin'deki G20 Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesine katılacak olan Erdoğan, aralarında, ABD, Rusya, Almanya, AB ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının da bulunduğu liderlerle görüşmeler gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temasları kapsamında BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'u da kabul edecek.

Erdoğan'ın beraberinde, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Çin'e geldi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×