ÇTSO'ya silahla ateş edildiği iddiası

- ÇTSO Genel Sekreteri Sandal: - "Olayın ne olduğunu ve sonucu bekliyoruz ama bu tesadüfen olan bir şey değil kurşun sıkılmış. Jandarmada uzun menzilli bir silahla ateş edildiğini söylüyor ama net bilgi olay yerinde yapılacak incelemenin sonucunda belli olacak"

ÇTSO'ya silahla ateş edildiği iddiası
29 Ağustos 2016 Pazartesi 19:40

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasına (ÇTSO) silahla ateş edildiği iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, ÇTSO'nun Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan Fuar ve Kongre Merkezi'nde öğle saatlerinde tek el silah sesi duyuldu.

Öğle yemeğine çıkan personelin duyduğu sesin ardından restoran bölümünde temizlik yapan personel camda kırık olduğunu yetkililere bildirdi. Bunun üzerine jandarmaya bilgi verildi. Bölgeye gelen İl Jandarma Komutanlığına bağlı olay yeri inceleme ekipleri restoranda inceleme yaptı.

İncelemenin ardından olayla ilgili rapor hazırlanacağı kaydedildi.

ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, gazetecilere yaptığı açıklamada, sesin öğle saatlerinde duyulduğunu ancak bölgede havaalanı yakın olduğu için sesin martılar için hazırlanan yapay silah sesi olduğunun düşünüldüğünü söyledi.

Konuyla ilgili olarak jandarmaya bilgi verdiklerini anlatan Sandal, "Öğle saatlerinde güvenlikçi arkadaşlar bir silah sesi duymuş ancak, havaalanı yakın olduğu için ve zaman zamanda buradaki martıları kaçırmak için yapay patlama sesi gerçekleştirildiğinden bunun da benzer bir ses olduğunu düşünmüş ama akşam mesai bitiminde çalışanlar temizlik yaparken camda bir kurşun deliği fark ediyor. Biz de hemen jandarmayı çağırdık. Olayın ne olduğunu ve sonucu bekliyoruz ama bu tesadüfen olan bir şey değil, kurşun sıkılmış. Jandarmada uzun menzilli bir silahla ateş edildiğini söylüyor ama net bilgi olay yerinde yapılacak incelemenin sonucunda belli olacak." diye konuştu.

Sandal, daha önce böyle bir olayın yaşanmadığını sözlerine ekledi.Etiketler; #çanakkale #CTSO

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×