"Çocuğumu sürekli rüyamda görüyorum"

- Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 295 gün önce kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ile 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı'nın aileleri, umutla çocuklarından gelecek iyi bir haber bekliyor - Bayram'ın annesi Adile Erol: - "Çocuğumu sürekli rüyamda görüyorum. Kokusunu özledim" - "Bu kadar aramalara rağmen bulunamadıysa belki de çocuğumuz yaşıyor olabilir, kaçırılmış olabilir. Başka bir şey aklımıza gelmiyor" - Dursun Kaan'ın annesi Nazike Taşcı: - "10 aydır onların kokusunu özledik. Çocuklarımızı çok özledik"

19 Ekim 2016 Çarşamba 11:13

TOKAT (AA) - EKBER TÜRKOĞLU - Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 295 gün önce kaybolan iki çocuğun aileleri, umutlu bekleyişlerini sürdürüyor.

Komşu çocukları 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol'un, 29 Aralık 2015'te, evlerinin önünde oynarken kaybolmasının ardından, uzun süre devam eden arama çalışmalarından sonuç çıkmaması üzerine, çocukların aileleri, bir süre önce Tokat Valisi Cevdet Can'ı makamında ziyaret ederek, yardım talebinde bulundu.

Bunun üzerine geçen hafta tekrar çalışma başlatan ekipler, şu ana kadar bir emareye rastlamadı.

Bayram Erol'un annesi Adile Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarının 295 gün önce kaybolduğunu anımsattı.

Yapılan aramalarda herhangi bir ize rastlanmadığını anlatan anne Erol, "Geçen hafta Kelkit Çayı'nda ve ormanlık alanlarda aramalar yapıldı. Günümüz zor geçiyor. Bekliyoruz, dua ediyoruz çocuklarımız gelecek diye. Bir haber, bir iz yok. Çocuğumu sürekli rüyamda görüyorum. Kokusunu özledim çocuğumun. Ne dirisi ne ölüsü, hiç bir ize rast gelinmedi." dedi.

Rüyasında çocuğunu bazen yaşıyor, bazen yaşamıyor olarak gördüğünü anlatan Erol, çocukların yaşıyor olmasını ve onlara kavuşmayı temenni etti.

- "Hafriyat dökülen yer aransın"

Hafriyat dökülen yerin de aranmasını istediklerini belirten Erol, şöyle konuştu:

"Dilekçe verilmesi gerekiyormuş. Kaymakamımızdan rica ediyorum. Oranın tekrar kepçe ile aranmasını istiyoruz. Çocuğumu rüyamda görüyorum. Namaz kılıp dua ediyorum, inşallah hayırlı bir haber gelir diye. İnşallah çocuklara ait bir iz bulunur. Bilen, gören Allah rızası için haber versin. Bu kadar aramalara rağmen bulunamadıysa belki de çocuğumuz yaşıyor olabilir, kaçırılmış olabilir. Başka bir şey aklımıza gelmiyor. Götüren insanda da vicdan olduğunu zannetmiyorum. Bizim kaç aydır çektiğimizi bir Allah bilir, bir de biz. Dualarımız çocuklarımızla. İnşallah bir gün çocuğumuzu görürüz."

- "Bu pazar doğum günü"

Bu pazar günü oğlunun doğum günü olduğunu söyleyen Erol, "İlk defa onsuz bir doğum günü olacak. Çok mutsuzuz. İnşallah bir sonuç alırız. Oğlumun çantası hazırladığı gibi duruyor. Dokunmadık. Emniyetimiz baktı. İçindeki eşyaları duruyor. İnşallah bir gün gelir." dedi.

Dursun Kaan'ın annesi Nazike Taşcı da çocukları kaybolalı neredeyse 10 ay olduğuna işaret ederek, hislerini "Çocuklarımızdan hiçbir haber olmayışı bizi ayrı üzüyor. 10 aydır onların kokusunu özledik. Çocuklarımızı çok özledik. Devletimizden Allah razı olsun, ellerinden gelen her şeyi yaptı. Çocuklarımızın bulunmasından başka bir şey isteyemiyoruz." şeklinde ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×