CLK Enerji'nin Enerji Dönüşüm Projesi'ne uluslararası ödül

CLK Enerji'nin Enerji Dönüşüm Projesi'ne uluslararası ödül
01 Ekim 2016 Cumartesi 11:54

İSTANBUL (AA) - CLK Enerji, bu yıl 7'ncisi düzenlenen iCMG World Awards'ta, Enerji Dönüşüm Projesi ile "En İyi Girişim ve Bilişim Teknolojileri Mimarisi" ödülünü kazandı.

CLK Enerji açıklamasına göre, Türkiye'de 4 dağıtım bölgesinde, 11 ilde elektrik dağıtım ve perakende alanında faaliyet gösteren 8 şirketi bünyesinde bulunduran şirket, Enerji Dönüşüm Projesi'yle uluslararası ödüle layık görüldü.

Şirket, iCMG World Awards'ta, enerji ve kamu hizmeti alanında "En İyi Girişim ve Bilişim Teknolojileri Mimarisi", CLK Enerji Bilgi Sistemleri Direktörü (CIO) Serhan Özhan da enerji alanında "Yılın CIO'su" ödülünü aldı. CLK Enerji böylece, iCMG World Awards'ta enerji alanında ödül alan ilk Türk şirketi unvanına sahip oldu.

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen iCMG World Awards'ta, her yıl birçok ülkeden farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin başvuruları, kendi alanlarında uzman uluslararası jüri tarafından değerlendiriliyor. CLK Enerji, bu yılki yarışmada farklı ülkelerden katılan 20 rakip şirketi geride bıraktı.

Özhan, bu ödüllerin, uluslararası teknik danışmanlık ekibi iCMG tarafından verildiğini aktararak, kurumsal mimari alanındaki metodolojileri etkin olarak kullanan İş Faydaları Odaklı Dönüşüm Projeleri arasında titiz bir değerlendirme yapıldığını kaydetti.

Uluslararası ödüllerin, Enerji Dönüşüm Projesi ile hedeflenen zorlu dönüşüm programının, dünyada eşine az rastlanır bir program olduğunu kanıtladığını vurgulayan Özhan, şunları ifade etti:

"Ödül veren firmaların ortak özellikleri, değerlendirmelerinde, projelerin teknik zorlukları ve büyüklüklerinden ziyade teknolojinin ve bilgi sistemlerinin iş sonuçlarına olan etkisi ve anahtar başarı faktörlerinin tanımlı olup olmadığı gibi etkenleri göz önünde bulundurması. Biz bu program ile sadece otomasyon ve bilgi teknolojilerini yenilemeyi hedeflemiyoruz, aynı zamanda süreçleri ve başarı kriterlerini de belirleyip bu kriterleri iyileştirmek için teknolojinin daha etkin kullanılmasını sağlıyoruz. Bu bakış açımız da ödülleri almamızda etkili oldu."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×