CHP'den Metris ve Bakırköy cezaevlerine ziyaret

- CHP'den bir heyet, "terör örgütü propagandası" yaptıkları iddiasıyla tutuklanan Önderoğlu, Nesin ve Korur'u cezaevinde ziyaret etti

CHP'den Metris ve Bakırköy cezaevlerine ziyaret
26 Haziran 2016 Pazar 15:09

ANKARA (AA) - CHP'den bir heyet, Özgür Gündem gazetesinin bir günlük genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihte yapılan yayınlarda "terör örgütü propagandası" yaptıkları iddiasıyla tutuklanan gazeteci Erol Önderoğlu, yazar Ahmet Nesin ve Prof. Dr. Şebnem Korur'u cezaevinde ziyaret etti.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, ziyaretin 24 Haziran'da gerçekleştiği belirtilerek, heyette Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, İstanbul milletvekilleri Selina Doğan ve Sezgin Tanrıkulu, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in yer aldığı bildirildi.

Selina Doğan'ın sadece Bakırköy Cezaevini ziyaret ettiği, heyetteki diğer isimlerin ise hem Bakırköy hem de Metris cezaevlerine gittiği vurgulanarak, görüşmede Önderoğlu, Nesin ve Korur'un cezaevi koşullarından rahatsızlık duyduğu, kendileriyle birlikte tüm tutuklu ve mahkumların cezaevi koşullarının iyileştirilmesini istedikleri ifade edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×