CHP heyeti Nizip'te

- Aralarında milletvekilleri ve bazı partililerin olduğu heyet, çocuk istismarının yapıldığı iddia edilen Nizip konteyner kentinde incelemelerde bulundu

CHP heyeti Nizip'te
13 Mayıs 2016 Cuma 18:05

GAZİANTEP (AA) - Çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarını araştırmak üzere Gaziantep'in Nizip ilçesine gelen CHP heyeti, çalışmalarını tamamladı.

Göç ve Göçmen Sorunlarını İnceleme Komisyonu üyesi milletvekillerinden oluşan ve aralarında Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Gökdağ, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Ankara Milletvekili Necati Yılmaz ve Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel'den oluşan heyet, çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarını araştırmak için Nizip'teki sığınmacı kampında incelemelerde bulunmak üzere ilçeye geldi.

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Gökdağ, Nizip'teki çadır kentte 30 çocuğa tecavüz edildiği iddialarını araştırmaya ve soruşturmaya geldiklerini söyledi.

Kamptaki kısa süreli incelemeye basın mensupları, baro başkanı ve heyetteki diğer üyelerin alınmadığını kaydeden Gökdağ, ''Biz buraya ön yargıyla gelmedik. Sadece vakayı hep birlikte aydınlatmaya geldik. Ama görülen o ki daha önce olmayan şüpheler, bu gelişimizde başladı. Yani göstermiş oldukları tavırla sanki bu kampta bir şeyler oluyor gibi izlenim oluşturuldu.'' dedi.

Eskişehir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Cemal Okan Yüksel ise mağdur çocukların ailelerinden doğru ve gerçek bilgileri almaya geldiklerini ancak mağdurların aileleriyle görüşmelerine izin verilmediğini ileri sürdü.

İnceleme kapsamında sağlıklı bilgi alamadıklarını ifade eden Yüksel, ailelerle görüşme teklifleri reddedilince sadece müdürlerden bilgi almayı da kabul etmediklerini belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×