CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Niğde'de

- Kılıçdaroğlu, şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ailesini ve kabrini ziyaret etti - Kılıçdaroğlu: - "Umarız bütün bu acılar kısa süre içinde sona erer ve Türkiye huzurlu günlerine kavuşur"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Niğde'de
08 Eylül 2016 Perşembe 15:44

NİĞDE (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki ailesini ve kabrini ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Ömer Halisdemir'in Bor ilçesi Çukurkuyu beldesindeki baba evini ziyaret ederek, yakınlarına başsağlığı diledi.

Daha sonra Halisdemir'in belde mezarlığındaki kabrini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, mezara kırmızı karanfil bırakarak, dua etti ve anı defterini imzaladı.

Kılıçdaroğlu, mezarlıkta, aralarında şehit mezarlarının da bulunduğu bazı kabirlerde de dua etti.

Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ömer Halisdemir'in sadece ailesinin, Niğde'nin, Çukurkuyu beldesinin değil, Türkiye'nin kahramanı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Onu saygıyla, minnetle her zaman anacağız. Ailesine başsağlığı dileklerimizi ilettik, onlara yanlarında olduğumuzu gösterdik. İyi bir evlat yetiştirdiler, Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli görevler yapan çok iyi bir evlat yetiştirdiler ama şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Ailesine sabır diliyoruz. Umarız bütün bu acılar kısa süre içinde sona erer ve Türkiye huzurlu günlerine kavuşur."

Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurkuyu Belediyesi tarafından mezarlığa kurulan misafir çadırında da bir süre dinlenerek, okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi ve dua etti.

Buradan Çukurkuyu Belediyesine geçen Kılıçdaroğlu'nun ziyareti, basına kapalı gerçekleşti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×